سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۲
دهیاران نقش مهمی در توسعه و رشد روستاها دارند
 
معاون امور دهیاری های اداره کل امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: دهياران نقش مهمي در توسعه و رشد روستاها دارند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما،حمیدرضا سراجی در کارگاه تخصصی آموزش راهداری ویژه دهیاران شهرستان خاش، ضرورت مشارکت دهیاران را در جهت کاهش مشکلات و معضلات ترافیکی در روستاها متذکر شد و اظهار داشت: با توجه به اینکه در محورهای روستائی تصادفات زیادی رخ می دهد و خسارات زیاد جانی و مالی متعددی به دنبال دارد، نقش دهیاران برای رفع مشکلات ترافیکی و کاهش خسارات ناشی از سوانح بسیار با اهمیت است.
وی افزود: دهیاران در روستاها وظایف سنگینی برعهده دارند که برای انجام دقیق این وظایف باید تمام توان خود را به کار گیرند.
سراجی تصریح کرد: امروز دهیاران در روستاها به عنوان افرادی نقش آفرین در توسعه و رشد روستاها فعالیت می‌کنند که باید از تلاش‌های آنان تقدیر کرد.
وی با اشاره به این مطلب که امسال واقعا اقدامات بسیار خوبی در راستای حل مشکلات دهیاران انجام شده است و دولت نیز به این مهم نگاه ویژه ای دارد، اذعان داشت: ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه در مسائل گردشگری و تفریحی ویژه ای در روستاها می باشد که دهیاران باید این ظرفیت ها را شناسایی و در جهت رفاه و آسایش روستائیان محقق کنند .
وی بیان کرد: برخی مناطق این شهرستان، فرصت های مناسبی برای درآمد زایی دارند که با استفاده بهتر از این پتانسیل ها می توان دهیاری ها را بسوی منابعی که درآمدی برای دهیاری به وجود می آورد هدایت کرد.
معاون امور دهیاری های اداره کل امور روستایی استانداری خاطرنشان کرد: با بهره گیری از زمینه ها، فرصت ها و ظرفیت های موجود در منطقه باید برای رسیدن به درآمد پایدار برای دهیاران تلاش کرد و گام های بلندی برای تحقق حماسه ی اقتصادی برداشت.
معاون سیاسی – اجتماعی نیز در ادامه با اشاره به اینکه افزون بر ۱۳۰ دهیاری در شهرستان خاش فعالیت دارند، بیان کرد: دهیاران بعنوان بازوهای قوی مسئولان برای رفع مشکلات نقش بسزایی دارند.
محمداحمدی بولاغی ضمن بیان پتانسیل ها و ظرفیتهای گردشگری خاش تاکید کرد: دهیاران می بایست در معرفی و شناساندن استعدادهای گردشگری روستاها تلاشی کنند و نقاط گردشگری و باستانی مناطق حوزه کاری خود را از طریق رسانه ها به مردم استان و کشور معرفی کنند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۴۰۴۴


ارسال