چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۰
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش؛
توهین به مقدسات دینی اقدام مرموزانه دشمنان بشریت است
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: توهین به مقدسات ديني اقدام مرموزانه دشمنان بشریت است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما،مولوی محمد علی شهنوازی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خاش، با اشاره به اقدام توهین آمیز مجله فرانسوی مبنی بر انتشار کاریکاتور موهن به ساحت رسول مکرم اسلام(ص)، اظهار داشت: این حرکت موجی از اعتراض در جهان اسلام به وجود آورده و تمامی کشورهای اسلامی به همراه ملت ها و مردم خود این حرکت مرموزانه را محکوم و خشم و نفرت خود را اعلام کرده تا بار دیگر این حرکت زشت از این مجله سر نزند.
وی افزود: سران کشورهای اروپایی به جای محکومیت و اعلام انزجار این حرکت ننگین، آن را حمل بر آزادی بیان و عقیده دانسته‌اند؛ این در حالی است که اگر در بیان و گفتار خود صداقت دارند چرا زمانی که فردی درباره هولوکاست اظهار نظر می‌کند، با آن برخورد می‌کنند.
مولوی شهنوازی این حرکت را محکوم کرد و گفت: بعضی مدعی هستند که در فرانسه که آزادی بیان وجود دارد، باید نظرات مختلف را پذیرفت و به این بهانه به اسلام اهانت می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: جریان‌های ضدبشری در قسمتی از عالم، قلب های تمام ادیان توحیدی را مورد هدف قرار گرفته و به بهانه آزادی گفتار به تحقیر و تقدس‌زدایی از باورها و آموزه‌های ادیان روی آورده‌اند.
وی یادآور شد: اندیشه ها و تفکرات عمیق اسلام توانسته انسان‌های خواب‌آلود را بیدار کند و جهان اسلام را به جبهه‌ای در مقابل اهداف شوم جهان‌خواران تبدیل کند و منافع آنها را تهدید کند و آنها راهی جز اسلام‌هراسی، اسلام‌ستیزی و تراشیدن اسلام دروغین برای جلوگیری از گسترش این دین مبین ندارند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به ۲۶ دی ماه سالروز فرار شاه خائن از ایران اسلامی، اذعان داشت: فرار شاه خائن در سال ۵۷ در واقع طلیعه‌ای برای پیروزی انقلاب اسلامی بود.
وی در پایان خروج شاه ظالم از کشور در بیست و ششم دی را به معنی سقوط و فروریختن رژیم دو هزار و ۵۰۰ ساله سلطنتی و همچنین شکل‌گیری یک نظام الهی مبتنی بر جمهوری اسلامی در کشور ایران اسلامی دانست.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۴۰۵۵


ارسال