سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
عضو شورای مرکزی موقت "حزب ندای ایرانیان" گفت: حزب ندای ایرانیان در بدنه اصلاح‌طلبی تعریف می‌شود و جایگاه ویژه‌ای در میان اصلاح‌طلبان دارد؛ یک سری مخالفت‌های با "ندا" شد؛ عملکرد ندا در آینده تعیین‌کننده است.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، "صادق خرازی" عضو شورای مرکزی موقت "حزب ندای ایرانیان" درباره همایش سراسری اصلاح‌طلبان که پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد، با بیان اینکه درباره مسائل محتوایی همایش نظری ندارم، اظهار داشت: یک چند دقیقه‌ای برای اینکه نشان دهیم وحدت داریم در این همایش شرکت کردم.

وی با اشاره به این نکته که "حزب ندای ایرانیان" در بدنه اصلاح‌طلبی تعریف می‌شود و جایگاه ویژه‌ای در میان اصلاح‌طلبان دارد، ابراز کرد: یک سری مخالفت‌هایی با "ندا" شد؛ عملکرد "ندا" در آینده تعیین‌کننده است؛ اگر رویکرد ندا اصلاحی اعتدالی باشد، می‌تواند در ادبیات سیاسی ایران نقش داشته باشد اما اگر عملکرد "ندا" یک عملکرد افتراقی باشد، باید نسبت به آینده آن تردید داشته باشیم.

خرازی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تکیه اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس آینده بیشتر روی یک فرد است یا یک جریان، تصریح کرد: هنوز هیچ‌کدام از این مسائل مطرح نشده است؛ بحث‌های کلی مطرح شده اما هیچ تصمیم و استراتژی مبنی بر اینکه برای انتخابات مجلس باید فردمحور باشیم یا جریان‌محور نشده است.

وی در ادامه صحبت‌هایش افزود: من فکر می‌کنم که رویکرد اصلاح‌طلبان با توجه به درسی که از انتخابات 84 و 92 گرفتند، رویکرد اتحادی باشد.

سفیر اسبق ایران در فرانسه با ذکر این مطلب که اصلاح‌طلبان دو دسته‌اند، گفت: یک سری از دوستان اصلاح‌طلب مسائل را عینی می‌بینند و واقع‌بین هستند؛ عده دیگری هم آرمان‌گرا هستند و مسائل را به صورت ذهنی مطرح می‌کنند.

خرازی تأکید کرد: من تصورم بر این است که بخت و شانس پیروزی آن دسته از اصلاح‌طلبانی در آینده سیاسی ایران بیشتر است که بتوانند به صورت عینی و ماهوی، واقع‌بینانه با مسائل جامعه برخورد کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ایران مردمی هستند که ذات، فرهنگ و روحیات‌شان، تطابق بیشتری با موجودیت و عینیت دارد.

انتهای پیام/4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۴۰۸۹


ارسال