يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ,17 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که این جنبش اسنادی را در دست دارد که نشان می‌دهد القاعده در یمن با برخی کشورهای منطقه‌ای و غربی ارتباط نزدیک داشته و از سوی آنان حمایت می شود.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن، تأکید کرد، این جنبش اسنادی را در دست دارد که نشان می‌دهد القاعده در یمن از سوی برخی کشورهای منطقه‌ای و غربی حمایت می شود.

"محمد عبدالسلام" گفت: بعضی جریانهای سیاسی در یمن با گروه های تروریستی در ارتباط هستند.

وی افزود: اطلاعات دقیقی داریم که برخی دولتها نمی خواهند سلاح خود را به سوی تکفیری ها و گروه های مسلح نشانه بروند، زیرا با آن تروریستها ارتباط نزدیکی دارند و از آنان حمایت می کنند.

عبدالسلام خاطرنشان کرد که پیشتر نیز نیروی هوایی به نفع تروریستها وارد عمل شد و مراکز کمیته‌های مردمی را که درحال درگیری شدیدی با تروریستها بودند، هدف قرار دادند.

سخنگوی رسمی انصارالله یمن گفت: توطئه ای بین المللی و منطقه ای برای هدف قرار دادن کمیته های مردمی در یمن تحت عنوان جنگ علیه تروریسم وجود دارد؛ زیرا ثبات یمن به نفع آنها نیست.

عبدالسلام اظهار داشت: دلیل حمایت از القاعده در یمن، ضربه زدن به کمیته‌های مردمی است؛ کمیته‌هایی که از دل جامعه یمن برخاسته و کنترل امور را در دست گرفته اند.

وی تأکید کرد: برخی طرفهای امنیتی در یمن تلاش می کنند که این کشور را به بهانه جنگ علیه تروریسم و تکفیری‌ها، به صحنه جنگ و درگیری تبدیل کنند؛ آنان می‌خواهند از طریق ضربه زدن به امنیت و ثبات یمن کنترل امور این کشور را در دست بگیرند، به همین دلیل زیرساختها و مراکز اصلی یمن را هدف قرار دادند، تا کنترل خود را بر منافذ زمینی و دریایی تضمین کنند.

انتهای پیام/4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۴۱۰۸


ارسال