سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۳
مهندس هاشمي تاكيد كرد:
دامنه ارتباط كانونهاي اجتماعي با ورزش تقويت شود
 
استاندار سيستان و بلوچستان گفت:پيوند مردم با تربيت بدني و رسوخ ورزش در بين اقوام و طوايف موجب گسترش روحيه نشاط و شادابي در جامعه خواهد شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از روابط عمومي استانداري، مهندس علي اوسط هاشمي شامگاه امروز در ديدار با معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، اظهار داشت: دعوت مردم به ورزش و ايجاد فضاهاي پرنشاط، مردم را از يكجا نشيني و كم تحركي نجات مي دهد.
وي ضمن انتقاد از عدم جنب و جوش در محلات، افزود: امروزه بر خلاف چند دهه گذشته هيچ جنب و جوشي در محلات ديده نمي شود و زندگي آپارتمان نشيني انسانها را يكجانشين بار آورده است.
نماينده عالي دولت در سيستان و بلوچستان با اشاره به اينكه ورزش بايد در زندگي آپارتمان نشيني نفوذ كند، بيان داشت: اداره ورزش و جوانان مي تواند در طي تفاهم نامه اي با شهرداري در فضاهاي آپارتمان نشيني قطعه زميني را به رشته هاي مختلف ورزشي اختصاص دهد.
وي فقر نگاه به حق زنان را در جامعه امروزي مهم ارزيابي كرد و گفت: فقر فكري در مورد زنان منجربه عدم حضور آنان در فضاهاي ورزشي شده است.
استاندار در بخش ديگري از سخنان خود به جايگاه ورزش ايران در دنيا اشاره كرد و گفت: در جريان تحريم هاي برخي كشورهاي دنيا عليه ايران، تريبون ورزش ايران توانست با تكيه بر رسانه نگاه دنيا را به خود جلب كند.
وي ورزش سيستان و بلوچستان را به تريبون ورزش ايران در دنيا تشبيه كرد و ادامه داد: ما از طريق ورزش مي توانيم به احياي حق مردم اين استان بيانديشيم.
مهندس هاشمي از امضاي تفاهم نامه سه جانبه اي بين استانداري سيستان و بلوچستان، وزارت ورزش و جوانان و معاونت نظارت و راهبردي رياست جمهوري در آينده اي نزديك خبر داد و گفت: اين تفاهم نامه به منظور برقراري برخي جشنواره هاي ملي به ميزباني سيستان و بلوچستان به امضا خواهد رسيد.
در ابتداي اين ديدار 'غلامرضا شعبانی بهار' معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان بر ترويج ورزش هاي همگاني در بين دستگاههاي اجرايي و ادارات تاكيد كرد و گفت: ايجاد روحيه شاداب و پرنشاط در بين كاركنان موجب گسترش سطح پاسخگويي به ارباب رجوع خواهد شد.
وی تصریح کرد: ورزش قهرمانی و همگانی لازم و ملزوم یکدیگر است و این موضوع از مباحث جدی وزارت ورزش و جوانان است که به آن پرداخته می شود.
شعباني بهار بيان داشت: در دهه فجر امسال 10 پروژه ورزشی درسیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد که با افتتاح آنها 16 هزار متر مربع به فضاهای ورزشی استان اضافه خواهد شد.
معاون وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت ورزش سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع ورزش این استان با دارا بودن جایگاه شانزدهم کشور متوسط و زیر متوسط است و عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان نیز زیر متوسط اما نسبت به گذشته رو به پیشرفت است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۴۲۷۰


ارسال