پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۰
در سومین روز از هفته دولت صورت گرفت:
افتتاح اولین شرکت تعاونی مرکز مدیریت پسماند پزشکی در چابهار
 
معاون فرماندار چابهار گفت: هدف از اجرای این مرکز حفظ سلامت عمومی و محیط زیست در مقابل اثرات نامطلوب پسماندهای پزشکی است .
به گزارش عصر هامون، در سومین روز از هفته دولت اولین شرکت تعاونی مرکز مدیریت پسماند های پزشکی در شعرستان چابهار با حضور فرماندار ، مسئولین و شورای شهر افتتاح شد.

مهدی سرحدی افزود: مشارکت و همدلی نهادهای دولتی در اجرای طرحها و به ثمر رساندن آن رمز موفقیت در کارها است.

وی ضمن تشکر از شورای شهر و شهرداری چابهار بیان کرد: در اجرا و افتتاح این مرکز شهردار واعضای شورای محترم شهرستان داوطلبانه با قرار دادن مکان در اختیار شبکه بهداشت امکان اجرای این طرح را در شهرستان فراهم کردند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان چابهار و مسئول طرح مرکز گفت: این مرکز یکی از نیازهای مهم بخش پزشکی و سلامت در شهرستان بود که با همت مسئولین و مراجه ذیربط امکان آن فراهم گردید.

دکتر نظری اظهار داشت: مدیریت‌های اجرایی پسماند موظفند براساس معیارها و ضوابط وزارت ترتیبی اتخاذ کنند تا سلامت، بهداشت و ایمنی عوامل اجرایی تحت نظارت آن ها تأمین و تضمین شود.

وی درباره مراحل فرآیند کار افزود: رویه‌‌ای مناسب و ضابطه‌مند برای تولید، حمل، نگهداری، تصفیه، امحا و دفع پسماندهای پزشکی در این مرکز انجام می گیرد .

دکتر نظری تصریح کرد: کلیه مراکز تولیدکننده پسماند پزشکی اعم از بیمارستان ها، درمانگاه ها، آزمایشگاه ها، مراکز تزریق، داندانپزشکی‌ها، مطب‌ها و سایر مراکز تولید پسماند پزشکی موظفند در مبداءتولید، پسماندهای عادی و پسماندهای پزشکی ویژه خود را با رعایت موارد زیر جمع‌آوری، تفکیک و بسته‌بندی کنند.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۴۷۵
مرجع : چهاربهاران


ارسال