شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۵
رییس مرکز پیش بینی هواشناسی استان خبر داد:
سیستان و بلوچستان بارانی می شود/ کاهش 5 درجه ای دمای هوا در استان
 
رییس مرکز پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان از ورود سامانه بارشی جدید به استان خبر داد.
حسینعلی حسین آبادی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون با اعلام این خبر گفت: از اواخر روز چهارشنبه سامانه بارشی جدید از سمت جنوب غربی وارد استان شده و بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و تند باد موقتی نواحی جنوبی و سواحل را تحت پوشش قرار میدهد.
وی ادامه داد: این بارش ها به تناوب تا روز شنبه هفته آینده نواحی مرکزی و شمالی استان گسترش پیدا می کند.
حسین آبادی بیان کرد: طی روز های 5 شنبه و جمعه در زاهدان و نواحی و مرکزی بارش های خوبی پیش بینی می شود.
رییس مرکز پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان اینکه در این مدت در اکثر نقاط استان وزش باد شدید جنوب غربی رخ خواهد داد، افزود:با توجه به اینکه در بعضی نقاط استان رگبار باران سبب جاری شدن روان آب در مسیل های نقاط مرکزی و جنوبی استان می شود تمهیدات لازم در این خصوص ضروری است.
وی تصریح کرد: روز شنبه هفته آینده سامانه جوی از استان خارج و وزش باد سرد شمالی در سیستان سبب کاهش محسوس دما به صورت موقتی در نیمه شمالی استان می شود .
حسین آبادی ادامه داد: سامانه جنوبی جدید از روز یکشنبه هفته آینده مجددا استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد که در روز های آینده اعلام می کنیم.
رییس مرکز پیش بینی هواشناسی استان اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته زاهدان با حداقل صفر درجه سانتیگراد خنک ترین و راسک با 30 درجه گرمترین شهر های استان بوده اند.
وی با بیان اینکه در روز های جمعه و شنبه شاهد کاهش 5 درجه ای دمای هوا خواهیم بود ،اظهار داشت: در حال حاضر دمای هوای زاهدان 14 درجه بالای صفر است که نسبت به دیروز در همین ساعت 2 درجه گرمتر خواهد شد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۴۸۳۴


ارسال