چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تعویض نوزادان در دو سال 81 و 91 در بیمارستان چابهار اتفاق افتاده است که در حال حاضر نوزادی تعویض نشده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، چندی پیش این پایگاه خبری گزارشی مبنی بر" جابجایی نوزاد سفید پوست با سیاه پوست در بیمارستان چابهار" منتشر کرد، در پیگیری های که در این رابطه برای پیگیری و آگاه شدن از عدم تکرار این مسئله داشتیم به سراغ رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان رفتیم و پاسخ خود را از ایشان مطالبه کردیم.
محمود رضا میری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این رابطه گفت: پس از آگاه شدن از تعویض نوزادان به دلیل حساس بودن مسئله حفاظتی در بیمارستان، بلافاصله موضوع را پیگیری کردم که با پیگیری های صورت گرفته مشخص شد که تعویض نوزاد در زایشگاه بیمارستان امام علی چابهار یکی در سال 81 و دیگری در سال 91 رخ داده که هر دو با اختلاف 12 سال، در سال های اخیر اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد: دلیل تعویض یکی از نوزادان نیز مسائل خانودگی بوده که سبب شده تا تعویض نوزاد انجام شود.
وی در ادامه با بیان اینکه یکی از بیماری هایی که در استان ما وجود دارد بیماری های فرهنگی است، افزود: متاسفانه عده ای از روی حسادت که تحمل موفقیت در حوزه سلامت را ندارند با شایعه پراکنی و مسئله سازی سعی دارند این مشکلات را به شرایط فعلی ربط دهند.
میری با بیان اینکه بیماری های فرهنگی که بر ما عارض شده است از آن سوی مرز ها وارد شده است، ادامه داد: همانطور که شاهد هستیم در حال حاضر با دو کشور مسئله دار به لحاظ مسائل بهداشتی روبرو هستیم  و از آنجاییکه تهاجم فرهنگی عرصه وسیعی است و محدوده خاصی ندارد لذا دشمنان با مشاهده موفقیت در راستای اجرای برنامه سلامت در طول یک ساله اخیر بیکار ننشستند و با شایعه پراکنی سعی در نادیده گرفتن این موفقیت ها داشتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: قبل از اجرای برنامه طرح تحول سلامت مردم 70 درصد هزینه های درمانی را خود پرداخت می کردند در حالی که پس از اجرای این طرح تنها 3 درصد هزینه های درمانی توسط روستاییان و 6 درصد را مردم شهر پرداخت می کنند لذا از آنجایی که این مسئله موفقیت چشمگیری است دشمنان نظام جمهوری اسلامی اقدام به شایعه پراکنی در این حوزه می کنند.
وی با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم در اهداف سلامت ترویج زایمان طبیعی بود تا جمعیت مولد در کشور افزایش یابد، ادامه داد: از دلایلی که این شایعه ها جهت تخریب زایشگاه ها ساخته و رایمان طبیعی را هدف قرار می دهند این است تا اعتماد مردم را از سیستم ترویج زایمان طبیعی کم نمایند با این وجود در حال حاضر با اجرای مسائل امنیتی شدید در بیمارستان های سراسر کشور احتمال تعویض نوزاد به صفر رسیده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۲۹۸


ارسال