يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ,26 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۸
با حضور آیت‌الله اراکی؛
بیست‌و ششمین همایش مذاهب اسلامی در زاهدان آغاز به کار کرد
 
بیست‌ و ششمین همایش ملی مذاهب اسلامی صبح امروز با حضور آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در زاهدان آغاز به کار کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، بیست‌ و ششمین همایش ملی مذاهب اسلامی صبح امروز با حضور آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و مهمانانی از استان‌های تهران، قم، خراسان شمالی، خراسان رضوی، هرمزگان و خراسان جنوبی در زاهدان آغاز به کار کرد.
آیت‌الله عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه همه ما باید دست در دست یکدیگر داده و گرد و غبار محرومیت را از چهره این استان پاک کنیم، اظهار داشت: یکی از کارهای زیبایی که هر ساله در جهت تقریب مذاهب صورت می‌گیرد، برگزاری همایش مذاهب اسلامی است که با حضور عالمان اهل سنت و تشیع از 7 الی 10 استان در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
وی افزود: در این همایش جمعیت متنابهی از عالمان دینی گرد هم جمع می‌آیند و به گفتمان‌های علمی و تحقیقی می‌پردازند که یکی از برکات آن، رفع شبهات و ابهامات است.
آیت الله سلیمانی تصریح کرد: این همایش امسال در قالب سه کمیسیون کلامی و فقهی(جریان‌های تکفیری در منابع و مبانی مذاهب اسلامی)، کمیسیون اجتماعی(جریان‌های تکفیری از بعد اجتماعی ـ سیاسی) و کمیسیون بانوان(جایگاه زن در اندیشه اسلامی) برگزار می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: در این همایش که از 28 بهمن آغاز و به‌مدت سه روز برگزار می‌شود، آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی حضور دارند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۳۹۴


ارسال