چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
بسیج به خوبی دریافته که اقتصاد مقاومتی باید مبتنی بر سرمایه معنوی افراد به پیش رود زیرا این نوع رویکرد آن را استوار کرده و در دستیابی به اهداف فرارو، کمک مضاعف خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی عصر هامون، پس از ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب، سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان  به عنوان بازوی توانمند مقام عظمای ولایت، ندای رهبری را به گوش جان سپرده و با مردمی کردن اقتصاد، تا کنون اقدامات خوبی در این راستا جهت اجرای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال انجام داده است.
بسیج به خوبی دریافته که اقتصاد مقاومتی باید مبتنی بر سرمایه معنوی افراد به پیش رود زیرا این نوع رویکرد آن را استوار کرده و در دستیابی به اهداف فرارو، کمک مضاعف خواهد کرد.
سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان با راه اندازی گلخانه ها، مزرعه پرورش شتر مرغ و بلدرچین، مرغ ، سیستم آبیاری برای کشاورزی و ایجاد کارگاه های صنایع دستی و اشتغال زایی بانوان تا کنون اقدامات اثر گذاری در این راستا انجام داده است.

یکی از اولویت کاری بسیج تحقق اقتصاد مقاومتی است
سرهنگ محسن اکبری جانشین فرمانده سپاه سلمان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون با بیان اینکه براساس بیانات مقام معظم رهبری تحریم‌های اقتصادی آخرین حربه دشمن برای ضربه زدن به این نظام الهی است، افزود: از سال گذشته با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری، بسیج سیستان وبلوچستان یکی از اولویت برنامه‌های خود را تحقق این سیاست‌ها در سطح روستاهای کشور قرار داده است و با ایجاد مزارع شترمرغ ، بلدرچین و مرغ، گلخانه ،سیستم آبیاری برای کشاورزی و ایجاد کارگاه های صنایع دستی و اشتغال زایی بانوان اقدامات اثر گذاری در این راستا انجام داده است.
وی ادامه داد: یکی از برنامه سپاه پاسداران در سال آینده پرداخت وام های قرض الحسنه جهت اجرای هر چه بهتر اقتصاد مقاومتی در استان است.
سرهنگ اکبری با بیان اینکه در حوزه اقتصاد مقاومتی تنها بسیج و سپاه نباید ورود کند بلکه تمام مسئولین باید درگیر شوند، اظهار داشت: همه باید در این امر مشارکت نمایند تا آسیب تحریم ها خیلی در زندگی شخصی وارد نشود.
            
مسئولین دست از شعار بردارند/ اقتصاد مقاومتی با تکیه بر نیروی مردمی محقق می شود
نظر دهمرده کارشناس مسائل اقتصادی سیستان و بلوچستان گفت: تنها ارگانی که در حوزه اقتصاد مقاومتی خوب ورود کرده بسیج است سایر مسئولین تنها شعار می دهند.
این کارشناس اقتصادی افزود: هر کشوری که می خواهد به استقلال برسد اول باید پایه کشاورزیش را قوی نماید و از آنجایی که گندم تنها یک محصول کشاورزی برای کشورمان نیست بلکه یک محصول استراتژی محسوب می شود لذا مسئولین باید محصولات کشاورزی از جمله گندم را به گونه ای از کشاورز خریداری کنند که کشاورز سود ببرد و
وی ادامه داد: بیمه محصولات کشاورزی و حمایت از کشاورزان ایرانی باعث دلگرمی بیشتر آنها و تولید بیشتر محصول می گردد.
دهمرده با بیان اینکه مسئولین از شعار دادن دست بردارند ،اضافه کرد: هر زمان که اقتصاد، مردمی و به بخش خصوصی داده شود قطعا حماسه اقتصادی خلق خواهد شد.
این اقتصاددان و استاد دانشگاه تصریح کرد: در شهرستان زابل در حال حاضر که دچار خشکسالی شده با تدبیر درست می شود از انرژی خورشید و باد استفاده بهینه کرد.
وی در پایان گفت: استان سیستان و بلوچستان یک کارگاه صنعتی ، کشاورزی ، خدماتی و توریستی است باید سعی شود این استان به یک منطقه آزاد تجاری تبدیل شود در صورتی که این اتفاق بیفتد نه تنها دیگر در استان بیکار نداریم بلکه می توانیم استان های همجوار را هم حمایت نماییم.
این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: اقتصاد مقاومتی زمانی شکل می گیرد که مردم پای کار بیایند مثل زمان جنگ و دفاع مقدس که پایه های دفاع مقدس مردمی بود ،مردم و بسیج مردمی بود که توانستند پیروزی ها را بدست بیاورند و افتخارات را کسب کنند در حال حاضر نیز اقتصاد مقاومتی در صورتی مطرح می شود که دولت سیطره خود را بر اقتصاد کم کند و مردم وارد اقتصاد شوند و سایر اصلاحات اقتصادی و تغییر ساختارها شکل گیرد.
وی در پایان با بیان اینکه وجود تحریم ها باعث می شود ما به خودمان و توانایی مان اعتماد کنیم و خودمان را در زمینه داخلی مقاوم کنیم، اظهار داشت: شاید در ابتدا تحمل برخی سختی ها طاقت فرسا باشد ولی در بلند مدت به نفع کشور است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۴۵۱


ارسال