چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۵
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش؛
اقتصاد مقاومتی پادزهر هجمه تحریم‌های دشمن است
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: اقتصاد مقاومتی پادزهر هجمه تحریم‌های دشمن است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما،مولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های نماز جمعه این شهرستان، نماز جمعه را جزو برترین و بزرگ‌ترین اعمال دین خواند و اظهار کرد: مقام معظم رهبری طی ۱۰ روز گذشته مسائلی را در زمینه‌های مالیات، درآمد نفت و تجارت داخلی و خارجی مطرح کردند.
وی تصریح کرد: امروز هم‌چنان مذاکرات هسته‌ای در داخل کشورمان جزو مسائل مهم است و معظم‌له یک سال است که سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را به سران سه قوه و تمامی مسئولان ابلاغ کرده‌اند.
مولوی شهنوازی با اشاره به سالروز تشکیل بنیاد مستضعفان و جانبازان گفت: حضرت امام(ره) با نامگذاری و تاسیس این سازمان، هدفی جز رسیدگی به حال محرومان نداشت لذا باید همه دستگاه‌های اداری اولویت اول آنان رسیدگی به حال محرومان و نیازمندان جامعه باشد.
وی به روز امور تربیتی اشاره کرد و ادامه داد: تقدیم ۲۳ هزار شهید دانش‌آموز ثمره تربیت اسلامی مربیان و زحمت‌کشان امور تربیتی است.
وی بحث تربیت اسلامی فقط به این هفته محدود نشود، تربیت باید بر مدار راهنمایی‌ها و آموزه‌های انبیا و اسلام باشد.در آیات قرآن پرورش بر آموزش مقدم و پرتکرار است، خاطر نشان کرد: برنامه‌های پرورشی آموزش و باید در حوزه آموزش و پرورش بیشتر شود.
مولوی شهنوازی با بیان پیام‌های جنگ جمل، ادامه داد: برخی از افراد که دارای سوابقی در اسلام بودند مانند طلحه و زبیر در مقابل امام صف‌آرایی کردند. باید بدانیم هر کجا ما ولایت را حمایت کنیم موجبات رضایت امام را دربرخواهد داشت.
وی با تأکید بر ترویج بیش از پیش سبک زندگی ایرانی اسلامی میان خانواده‌ها، به ویژگی‌های همسر ایده‌آل اشاره و اظهار کرد: از منظر اسلام دین‌مداری، تقواگرایی، ایثار و دانش و عقل از ویژگی‌های یک همسر ایده‌آل است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش به تلاش دشمنان در راستای متزلزل کردن بنیان خانواده‌های ایرانی اسلامی برای رسیدن به اهداف خود که همان ترویج بی‌قیدی میان زوجین و خانواده‌هاست اشاره و بر همت برای تحکیم بنیان خانواده‌ها تأکید کرد.
وی اذعان کرد: با تحقق اقتصاد مقاومتی می‌توان ضمن تقویت منابع داخلی و اصلاح الگوی مصرف، اقتصاد را از وابستگی به نفت خارج کرد.
وی ایجاد اشتغال پایدار و فرصت‌های شغلی را با توجه به نیاز مناطق و در بخش‌های مختلف یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی موجب رشد و شکوفایی هر چه بیشتر کشور می‌شود.
مولوی شهنوازی در ادامه به تحریم‌های صورت گرفته غرب و استکبار علیه کشورمان اشاره کرد و افزود: درست است که تحریم‌ها کارهای ما را کمی کند کرد اما برای ما خیر و برکت داشت به طوری که به واسطه همین تحریم‌ها در برخی موارد خودکفا شدیم و به دستاوردهای روز علم دنیا دست یافتیم.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با اشاره به بارش اخیر برف در شهرستان و منجر به مسدود شدن اکثر راه ارتباطی روستاییان از مسئولان استان خواست نسبت به تجهیز امکانات ادارات امدادی شهرستان عنایات ویژه داشته باشند تا مردم در این گونه موارد با مشکل برخورد نکند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۷۷۹


ارسال