یک کارشناس فضای مجازی پاسخ داد:

تهرانی ها پهنای باند اینترنتشان را از کجا می گیرند؟/کدام استان می تواند ارزان ترین اینترنت را داشته باشد؟

10 اسفند 1393 ساعت 12:01

عضو کمیته بین الملل مرکز ملی فضای مجازی کشور گفت: مردم استان سیستان و بلوچستان به دلیل نزدیکی به مبدا ترافیک می توانند با قیمت ارزان تر و سرعت بیشتر از اینترنت استفاده نمایند.


روح الله مومن نسب در گفت و گو با خبرنگار فناوری عصر هامون با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان در بحث فضای مجازی امتیازات ویژه ای دارد، اظهار داشت: بخش مهمی از اینترنت کشور از طریق لینک های مستقر در سیستان و بلوچستان به کشور ارسال می شود.
وی ادامه داد: کاربران تهرانی بخش مهمی از پهنای باندشان را از استان سیستان و بلوچستان می گیرند در نتیجه در این استان می توان در بحث سرور های اینترنتی به شرطی که وزارت ارتباطات همکاری نماید قویترین سرور های بین المللی را راه اندازد چون بیشتر ترافیک ها از این استان به استان های دیگر ارسال می شود.
مومن نسب افزود: مردم استان سیستان و بلوچستان به دلیل اینکه به مبدا ترافیک نزدیک اند می توانند با قیمت ارزان تر و سرعت بیشتر از اینترنت استفاده نمایند.

سیستان و بلوچستان ظرفیت تبدیل شدن به یکی از قطب های آی تی ایران را دارد
کارشناس فضای مجازی کشور با بیان اینکه در بحث خلاقیت در سیستان و بلوچستان ظرفیت های زیادی وجود دارد، گفت: وجود قومیت ها و هم مرزی با کشور های مختلف چه دریایی و چه زمینی می تواند از مزیت های استان سیستان و بلوچستان محسوب شود از طرف دیگر استان سیستان و بلوچستان یکی از بزرگترین استان های کشور محسوب می شود لذا باید از این ظرفیت استفاده کرد.
وی بیان کرد: اگر جوانان سیستان و بلوچستان بتوانند خلاقیت را به کار خود اضافه کنند شاهد آینده خوبی از نظر فناوری اطلاعات در استان خواهیم بود و به قدری این آینده روشن خواهد بود که به یکی از قطب های فناوری اطلاعات و آی تی در کشور محسوب شود.
مومن نسب در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر این ظرفیت به صورت بالقوه در استان وجود دارد لذا سیاست گذاری و تسهیل گری این ظرفیت بالقوه را به بالفعل تبدیل می کند .
وی اظهار داشت: دولت باید در استان سیستان و بلوچستان که از نظر اشتغال نیاز جدی دارد تسهیل گری نماید و فضا و زیر ساخت ها را آماده کند تا جوانانی که در این استان این حرفه را نیاز و علاقه دارند بتوانند در عرصه فناوری اطلاعات اثر گذار باشند.
این کارشناس فضای مجازی کشور با بیان اینکه این ظرفیت نه تنها باعث ایجاد اشتغال می شود بلکه جلوی خروج ارز از کشور هم تا حدود زیادی گرفته می شود.
وی با بیان اینکه مردم و رسانه های استان از این موارد اطلاعی ندارند، گفت: اگر مردم بدانند ترانزیت اطلاعات از این استان انجام می شود قطعا مطالبه می کنند تا حقی از آنها ضایع نشود و در اینصورت هر کسی که در کشور از اینترنت استفاده می کند باید درصدی از پول را به استان سیستان و بلوچستان بدهد.
کارشناس فضای مجازی کشور با بیان اینکه 7 روز دیگر فرصت سه ماهه ای که حضرت آقا به شورای فضای مجازی دادند تمام می شود، بیان کرد: 17 اسفند ماه در شورای عالی فضای مجازی تک تک اعضاء باید در خصوص رفع مشکلات فضای مجازی در کشور در این مدت سه ساله پاسخ دهند لذا این کار رسانه ها است که باید پیگیری نمایند.


کد مطلب: 65841

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/65841/تهرانی-پهنای-باند-اینترنتشان-کجا-می-گیرند-کدام-استان-تواند-ارزان-ترین-اینترنت-داشته-باشد

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/