پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رفع مشکلات زندانیان و خانواده های آنان نیازمند مشارکت بیش از بیش سازمان های مردم نهاد(ان جی او ها) در کنار بخش دولتی است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، علی اصغر جمشید نژاد روز شنبه در نشست هم اندیشی انجمن های حمایت از زندانیان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دولتها تاکنون نتوانسته اند به علت منابع محدود خود همه مسائل و مشکلات جامعه را رفع کنند لذا ضروری است سازمانهای مردم نهاد به عنوان مهمترین سرمایه یک جامعه دولت را برای حل مشکلات یاری دهند.
وی ادامه داد: در این زمینه یکی از بخش هایی که سازمان های مردم نهاد می توانند دولت را یاری کنند زندان ها است زیرا با زندانی شدن فرد در زندان خانواده های این افراد نیز دچار مشکلات فراوان می شوند لذا با توجه به کارکردهای فراوان سمن ها سیاست دولت در اولویت قراردادن و حمایت از این بخش است.
وی با بیان اینکه حاشیه نشینی، مواد مخدر و اشتغال سه آسیب مهم در سیستان و بلوچستان است افزود: توجه نکردن به این عوامل می تواند منشا بسیاری از ناهنجارهای اجتماعی و مشکلات دیگر در استان شود.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خوشبختانه انجمن حمایت از زندانیان هم اینک یکی از سمن های فعال محسوب می شود تاکید کرد: برای رفع مشکلات خانواده زندانیان باید فرمانداران با حساس کردن جامعه مردم را بیش از بیش به این بخش سوق دهند.
جمشید نژاد با بیان اینکه کمک سمن ها به زندانیان صرفا جنبه ملی ندارد افزود: سازمان های مردم نهاد می توانند با همفکری با یکدیگر زمینه رفع مشکلات این قشر از جامعه را در بخش های مختلف از جمله آموزش، تحصیل، سلامت و دیگر حوزهای مورد نیاز فراهم کنند.
وی تصریح کرد: همچنین می توان برای کمک به زندانیان و خانواده های آنان از ظرفیت ادارات و نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، مراکز درمانی و آموزشی بهره گرفت و با توانمند ساختن آنان از طریق آموزش های فنی و حرفه ای آنان را در مسیر اشتغال سوق و زمینه ارتکاب دوباره جرم را کاهش داد.
وی با تاکید بر پژوهش افزود: مراکز آموزشی در کشور باید به مراکز پژوهشی و تحقیقاتی تبدیل شوند و در این زمینه ضروری است سهم پژوهش در دستگاههای مختلف اجرایی از نیم درصد به ترتیب افزایش یابد تا از پژوهش به کار آفرینی برسیم.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۸۴۲


ارسال