چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ,2 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۸
جوان نیستم ولی خودم را مخاطب نامه رهبر انقلاب ایران احساس می‌کنم
 
"ریچارد فالک" استاد دانشگاه و پروفسور آمریکایی 84 ساله روز گذشته در چند خط به نامه رهبر انقلاب اسلامی خطاب به جوانان اروپا و آمریکایی شمالی پاسخ داد.
به گزارش سرویس بین الملل عصر هامون، ریچارد فالک (Richard Anderson Falk) استاد دانشگاه و پروفسور آمریکایی 84 ساله و از سال 2008 فرستاده ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل به مناطق خودمختار فلسطین است.
 
ریچارد فالک روز گذشته در چند خط به نامه رهبری خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی این طور پاسخ داد:
 
«این نامه، حاوی مطالبی زیبا و انسانی است و اگرچه خطاب به جوانان نوشته شده اما برای همه ما اهمیت دارد.

 محورهای این نامه را می‌توان سنگ بنای معنوی و اخلاقیِ جوامع قرار داد و آن را به کلّ بشریت وسعت بخشید.

وجود چنین احساسی در این برهه زمانی بسیار ضروری‌ست، چون قادر است با از بین بردن بی‌اعتمادی‌ها، به خلع سلاح هسته‌ای در دنیا و امنیت کمک کند.

من 84 سال دارم ولی حس می‌کنم به اندازه کافی جوان هستم که این نامه، مرا مخاطب قرار داده باشد و بخواهم به پیام پرمعنای آیت‌الله خامنه‌ای پاسخ دهم.»

جوان نیستم ولی خودم را مخاطب نامه ایشان احساس می‌کنم
 
در توصیف شایستگی‌های علمی-تحقیقاتی پروفسور فالک، همین بس که پست‌دکترای تخصصی وی از دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد اخذ شده و وی از آن زمان به تدریس در دانشگاه پرینستون آمریکا مشغول است.
 
این استاد دانشگاه آمریکایی از سال 2001 به جنبشی موسوم به جنبش روشنگری درباره حادثه 11 سپتامبر پیوست و معتقد است در دل این حادثه، یک توطئه غربی نهفته است.
 
این استاد دانشگاه پرینستون آمریکا، در سال 2001 در صفحه شخصی خود یک کاریکاتور ضدصهیونیستی بارگذاری کرد که البته هیچ ربطی به یهودیان نداشت؛ اما به خوبی می‌توان حدس زد که وی فوراً به یهودی ستیزی متهم شد. هجمه‌های انتقادی علیه وی تا جایی شدت گرفت که سیاستمدارانی مانند "دیوید کامرون" و "سوزان رایس" خواستار برکناری وی از سمت فرستاده ویژه سازمان شدند.
 
از سال 2008 که ریچارد فالک به سمت فرستاده ویژه سازمان ملل در مناطق خودمختار فلسطین منصوب شد، با وجود اینکه اینکه اجدادش ریشه‌های یهودی دارند، اجازه حضور در سرزمین‌های اشغالی را ندارد و دلیل آن هم این بود که او تنها یک بار در سال 2007 سیاست‌های اسرائیل در قبال فلسطین را با رفتار نازی‌ها در مسئله کشتار یهودیان مقایسه کرده بود.
 
گفتنی است آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب روز چهارشنبه 21 ژانویه 2013 (1 بهمن) طی نامه‌ای جوانان اروپا و آمریکای شمالی را مستقیماً مورد خطاب قرار دادند و این نامه بازتاب‌ و واکنش‌های فراوانی در غرب به دنبال داشت که همچنان نیز ادامه دارد. تاکنون بسیاری از افراد مشهور و متفکران ارزشمند غربی پاسخ‌هایی برای نامه رهبر معظم انقلاب در فضای حقیقی و مجازی منتشر کرده‌اند.
 
انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۸۵۶


ارسال