چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۶
سرپرست شبکه بهداشت چابهار ،
وزیر بهداشت مجوز جذب نیروی پرستار در مجموعه شبکه درمان استان سیستان وبلوچستان را صادر کرد
 
سرپرست شبکه بهداشت چابهار گفت: وزیر بهداشت مجوز جذب نیروی پرستار در مجموعه شبکه درمان استان سیستان وبلوچستان را صادر کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از چهاربهاران،دکتر ابراهیم جنگی زهی با اشاره به جایگاه ویژه پرستاران اظهارداشت: هدف اصلی در کار تمامی پرستاران، فراهم کردن رضایت خاطر، کاهش نگرانی، کاستن از آلام و کمک به بهبودی بیماران است.
وی خاطر نشان کرد: هیچگاه نمی شود مراقبت های پرستاری را از بدنه پزشکی جدا کرد و خدمت رسانی در این حوزه به صورت تیمی قابل انجام است و همراهی کادر پرستاری و پزشکی ، موجب ارائه خدمات مثمر ثمر به بیماران می شود.
وی اجرای طرح تحول را گامی بسیار مثبت در شبکه درمان کشور خواند وافزود: اجرای طرح تحول در نظام سلامت موجب ارتقای ارائه خدمات به مردم شد و با توجه به کاهش سهم پرداختی از جیب مردم و ارائه سایر خدمات به بیماران ضمن رضایتمندی نسبی در راستای طرح تحول نظام سلامت را در پی داشته است.
جنگی زهی با خطاب به نمایندگان مجلس تصریح کرد: از نمایندگان مجلس نیز درخواست داریم که در کنار تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، پیگیر اجرایی شدن آن نیز باشند، زیرا صرف تصویب کار تمام نشده و کمک کنند تا این قانون اجرایی شود و اگر موانع قانونی وجود دارد برداشته شود.
وی افزود: در جلسه ای با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت و محمد میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت داشتیم بر نقش پرستاران در طرح تحول نظام سلامت و لزوم توجه جدی به مطالبات آنها تأکید شد و وزیر پس از استماع این مباحث اعلام کردند که برای حل این مسائل برنامه داشته و با توجه به نوپا بودن بحث طرح تحول، اجرای این برنامه ها نیازمند کمی زمان است.
سرپرست شبکه بهداشت چابهار از موافقت وزیر بهداشت در جذب نیروی پرستار در استان خبر داد وبیان کرد: با توجه به اینکه به هیچ ارگانی اجازه بکارگیری نیروی انسانی جدید ارائه نشده اما با همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و موافقت وزیر بهداشت و درمان با توجه به کمبود پرستار ، موفق به کسب مجوز بکار گیری نیرو به صورت شرکتی شد که به رفع کمبود کمک کرد.
وی در پایان افزود: خوشبختانه در طول ماههای گذشته پرداخت کارانه ها با ضریب ۱٫۷ از قول هایی بود که وزیر داده بودند و قطعاً با پیگیری سازمان نظام پرستاری از مراجع قانونی و همراهی پرستاران عزیز به ثمر نشست.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۹۹۶


ارسال