جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده مردم ارومیه در مجلس به پیام حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: حضور اقای صالحی موجب شده ظرفیت کارشناسی تیم مذاکره کننده بالا رود. از سوی دیگر نیز پیامی که حضور صالحی در مذاکرات دارد این است که دیگر مباحث سیاسی گذشته در روند مذاکرات مطرح نیست.

به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون، جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در خصوص دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و 5+1 اظهار داشت: ما به تیم مذاکره کننده خودمان اعتماد داریم اما به طرف مقابل از ابتدا هم هیچ اعتمادی نداشتیم.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس به پیام حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: حضور اقای صالحی موجب شده ظرفیت کارشناسی تیم مذاکره کننده بالا رود؛ از سوی دیگر نیز پیامی که حضور صالحی در مذاکرات دارد این است که دیگر مباحث سیاسی گذشته در روند مذاکرات مطرح نیست و مذاکرات به مسائل فنی رسیده است. حضور صالحی همچنین از لحاظ فنی اطمینان بخش است.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تیم مذاکرات کننده ما بعد از جلسات متعدد برگزار شده با کشورهای غربی به توانایی های بالایی دست یافته و نگرانی های داخلی را بیش از گذشته درک می کند. بنابراین امیدوار هستیم در دور جدید مذاکرات نتایج مطلوب به دست آید.

 

جهانگیرزاده همچنین تصریح کرد: مذاکرات همواره با فراز و فرودهایی همراه بوده و به نظر می رسد دور جدید در مسیر فرود باشد. این امید وجود دارد که با گذشتن از این مرحله، آینده روشنی در انتظار مذاکرات باشد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص حضور نتانیاهو در آمریکا نیز عنوان کرد: حضور نتانیاهو در آمریکا نیز پیام روشنی دارد. این سفر نشان می دهد که لابی های صهیونیستی در خصوص مذاکرات ایران با غرب نتیجه بخش نبوده و حالا نتانیاهو با یک برنامه ریزی 2 ماهه و استفاده از ظرفیت های رسانه ای خود را به آمریکا رسانده تا بتواند فعالیت های ضد ایرانی رژیم صهیونیستی را از نزدیک دنبال کند.

 

وی همچنین یادآور شد: البته سفر نتانیاهو نشان می دهد آمریکایی ها هم نسبت به خواسته های رژیم صهیونیستی مقاومت داشته اند. بنابراین می توان گفت روند مذاکرات آمریکایی ها را به جایی رسانده که مستقل تصمیم گرفته و لابی صهیونیستی را کنار بگذارند. به همین دلیل است که می گوییم دور جدید مذاکرات حائز اهمیت است.

 

جهانگیرزاده در بخش پایانی اظهارات خود عنوان کرد: برداشته شدن یکجای تحریم ها بدون شک بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد. مذاکره کنندگان ما نیز به نمایندگی از ملت در مذاکرات حضور دارند و طبیعی است که باید دست آنها در مذاکره باز باشد تا شاهد نتایج ملموس تر باشیم؛ خیلی نباید نگران آینده شد چراکه هر رفتاری از سوی امریکایی ها در آینده می تواند با پاسخ از طرف ایران همراه باشد.


انتهای پیام/ 4030

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۰۰۳


ارسال