پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ,3 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۰
معاون کمیته امداد سیستان و بلوچستان خبر داد:
برگزاری مراسم «اکرام فاطمی» و «شور نیکوکاری» در سیستان و بلوچستان/ استقرار بیش از هزار پایگاه
 
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان گفت: همزمان با اجرای طرح شور نیکوکاری بیش از هزار و 284 پایگاه ثابت و سیار آماده ارائه خدمات به نیکوکاران هستند.
علیرضا دهقان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون با اشاره به آغاز هفته نیکوکاری اظهار کرد: از 9 تا 15 اسفند ماه هفته احسان و نیکوکاری نامگذاری شده است.
وی خاطرنشان کرد: از سال 72 طرحی با عنوان جشن عاطفه‌ها و جشن نیکوکاری در دستور کار کمیته امداد قرار گرفت که جشن عاطفه‌ها در ابتدای شروع سال تحصیلی و جشن نیکوکاری در ماه پایانی سال و نزدیک به ایام نوروز برگزار می‌شود.
دهقان با تأکید بر اینکه در شرایطی قرار داریم که تقویت حس نوع‌دوستی با رویکرد اسلامی و محوریت انسانی تکلیف و وظیفه همگانی است، عنوان کرد: امیدواریم با برگزاری جشن‌های نیکوکاری بتوان کام مددجویان و نیازمندان را در ایام نوروز شیرین کرد.
معاون توسعه مشاکرت های مردمی کمیته امداد استان با اشاره به نامگذاری جشن نیکوکاری که مصادف با ایام فاطمیه است است، متذکر شد: به دلیل قرار گرفتن در آستانه ایام فاطمه جشن نیکوکاری با عنوان اکرام فاطمی، شور نیکوکاری در سطح کشور و به تبع آن استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه مردم مومن و خداجوی سیستان و بلوچستان همواره در جشن‌های نیکوکاری با حضور پرشور خود شادی را به محرومان و نیازمندان هدیه می‌دهند، گفت: امیدواریم مردم استان امسال حضور پررنگی در این جشن نوع‌دوستی داشته باشند.
معاون کمیته امداد استان با اشاره به آغاز هفته نیکوکاری و نامگذاری این روزها اذعان کرد: 13 اسفندماه زنگ نیکوکاری در مدارس استان نواخته شد و در این روز دانش‌آموزان هدایای نقدی و غیر نقدی خود را برای کمک به دانش‌آموز نیازمند اهدا کردند.
وی بیان کرد: در 14 اسفندماه همزمان با سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی مراسم اکرام فاطمی، همبستگی اجتماعی و شور نیکوکاری در معابر و سطح شهر با همکاری بسیج مستضعفین و بسیج سازندگی برگزار شد.
دهقان تصریح کرد:امروز 15 اسفند در مصلی‌های نماز جمعه این طرح برگزاری می شود.
معاون کمیته امداد استان با بیان اینکه بیش از هزار پایگاه و 284 پایگاه ثابت و سیار در طرح شور نیکوکاری مشارکت دارند، اظهار داشت: از 9 اسفند ماه این طرح در سراسر استان در حال برگزاری و جمع آوری کمک های مردم استان سیستانو وبلوچستان است.
وی ادامه داد: 331 پایگاه ثابت، 951 پایگاه سیار ، 12 اداره و 25 مرکز نیکوکاری فعال در استان هستند که در حال کمک های مردمی می باشند.
دهقان اذعان کرد: سال گذشته بالغ بر 28 میلیارد ریال از محل مشارکت‌های مردمی در مراسم جشن عاطفه ها توسط خیرین داخل و خارج استان جمع آوری شد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۰۹۷


ارسال