يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۱
عصر هامون گزارش می دهد؛
جهادی که همچنان ادامه دارد/ آغاز به کار هجدهمین بیمارستان صحرایی در سیستان و بلوچستان
 
هجدهمین بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه صبح امروز در روستای باتک شهرستان سرباز برای خدمات رسانی به مردم محروم منطقه راه اندازی شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، استان سیستان و بلوچستان از استان های محروم کشور است که همواره با کمبودها و مشکلاتی روبرو است که وجود این کمبودها بسیاری از اهالی این مناطق را با دشواری روبرو کرده است.
در سال های اخیر اردوهای جهادی دانشجویی به منظور سازندگی و محرومیت‏‌زدایی و تاسیس بیمارستان های صحرایی در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان باعث رفع بسیاری از محرومیت ها در این نقطه کشور شده است و گامی بسیار مهم در رفع محرومیت از این مناطق محسوب می‏‌شود.
صبح امروز هجدهمین بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه به صورت غیر رسمی در روستای باتک شهرستان سرباز برای خدمات رسانی به مردم محروم منطقه راه اندازی شد.

بهترین خدمتی است که به مردم این منطقه ارائه می شود
یکی از اهالی روستا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون با بیان اینکه مردم توانایی صرف هزینه برای سفر به مرکز استان و پرداخت هزینه پزشک را ندارند، گفت: استقرار این بیمارستان صحرایی در منطقه ما یک نیاز بود وقتی خبر راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در منطقه خود را شنیدیم امید در دلم زده شد که می توانم بدون صرف هزینه های زیاد در روستا درمان شوم.
وی ادامه داد: از تمام کسانی که برای احداث این بیمارستان صحرایی تلاش کردند ممنون و سپاسگذارم.

تنها در ایران این گونه خدمات ارائه می شود
یکی از جوانان اهالی روستا در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون بیان کرد: این که بهترین متخصصین و دکترها بدون دریافت هیچ‌گونه هزینه‌ای به مناطق محروم می روند و به مردم خدمت می‌کنند تنها در کشور ایران وجود دارد.
وی افزود: بهترین تجهیزات در این بیمارستان آماده شده و مریضان پس از معاینه داروهای خود را به صورت رایگان که در کنار همین بیمارستان آماده شده است دریافت می‌کنند.
 
ویزیت رایگان بیش از 800 نفر در 17 بیمارستان صحرایی استان
قاسم حسن زاده مسوول روابط عمومی قرارگاه قدس سپاه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون افزود: هجدهمین بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه به مدت یک هفته در راستای فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر خدمات رسانی به مناطق محروم کشور راه اندازی شده است.
وی گفت: کادر درمانی حاضر در این بیمارستان همگی از پزشکان بیمارستان شهید محلاتی آذربایجان شرقی شهرستان تبریز هستند که برای خدمات رسانی به مردم محروم منطقه اعزام شدند.
حسن زاده ادامه داد: این بیمارستان فوق تخصصی شامل بخش های درمانی قلب، گوش، حلق و بینی، چشم پزشکی، ارتوپدی، زنان و زایمان، اتاق عمل و عمومی مردان و زنان است.
مسوول روابط عمومی قرارگاه قدس سپاه بیان کرد: کادر درمانی این بیمارستان علاوه بر خدمات پزشکی، آموزش کمک های اولیه و مشاوره پزشکی را نیز به مردم شهرستان سرباز ارائه خواهند داد.
وی اهدای بسته های بهداشتی به مردم شهرستان سرباز را از دیگر برنامه های اجرایی از سوی هجدهمین بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه برشمرد.
حسن زاده تصریح کرد: تاکنون نزدیک به 820 هزار نفر از خدمات ارائه شده در 17 بیمارستان صحرایی راه اندازی شده در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان بهره مند شدند.
مسئول روابط عمومی قرارگاه قدس سپاه اظهار داشت: ارزش کل هدمات هر بیمارستان صحرایی اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تا یک میلیارد و 500 میلیون تومان می باشد.
وی افزود: جراح مغز و اعصاب، داخلی اعصاب، متخصصی داخلی، اطفال، قلب، گوش و حلق و بینی، متخصص سونوگرافی و دندان‌پزشکی از جمله تخصص‌هایی هستند که در این بیمارستان در این مدت ارائه خدمت می کنند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۱۳۶


ارسال