يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ,1 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رییس سازمان غذا و دارو گفت: طبق بررسی‌های انجام شده مشخص شد که علت نابینایی 15 بیمار در اثر تزریق دارو در یکی مراکز چشم پزشکی خصوصی تزریق داروی قاچاق بوده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو  از اعلام نتایج بررسی‌های مربوط به آسیب چشمی 15 بیمار مربوط به چند روز گذشته در یکی از مراکز خصوصی خبر داد و گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته در این مرکز داروهای مورد استفاده داروهای اصلی بودند که هیچ نوع آلودگی نداشتند اما مدارکی پیدا شده که نشان می‌دهد این مرکز از مبادی غیر مجاز نیز خرید دارو داشته است.

وی ادامه داد: در یک مرکز دیگر هم در کنار نمونه‌ی داروهای اصلی و مجاز داروهای تقلبی هم پیدا شده است که از مبادی غیر مجاز خریداری شده است.

دیناروند با بیان اینکه با دستور وزیر بهداشت رسیدگی به بیماران به طور جدی در حال پیگیری است عنوان کرد: تمام تلاشمان این است از آسیب بیشتر به بیماران آسیب دیده جلوگیری شود البته حال برخی از آنها خوب نیست و نمی‌توانیم بینایی آنها را به آنها برگردانیم.

وی تأکید کرد: طبق بخشنامه وزارت بهداشت به کلیه دانشگاهها ابلاغ شده از تمامی مراکز چشم پزشکی بازدید شود همچنین مراکزی که از مبادی غیر قانونی خرید دارو داشته‌اند با آنها به شدت برخورد می‌شود و مراکزی که امکان تزریق استریل دارو نداشته باشند اجازه تزریق دارو از آنها گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: برای ساماندهی پخش داروهای چشم پزشکی یک شرکت پخش مجاز اعلام شده تا به تمامی مراکز چشم پزشکی دارو را با قیمت مناسب تحویل دهد.

دیناروند با اشاره به اینکه پروتکل تزریق این دارو ظرف یکی دو روز آینده به دانشگاهها ابلاغ می‌گردد، تصریح کرد: بیماران می‌توانند برای احقای حق خود به دادسرای جرائم پزشکی مراجعه کنند.

وی خاطر نشان کرد: هزینه‌ی درمان این چند بیماری که دچار آسیب چشمی شده‌اند به دستور وزیر بهداشت پرداخت می‌گردد.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۱۶۵


ارسال