چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ,11 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۸
رابط نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت شهرستان خاش؛
ضرورت فرهنگ‌سازی نیکوکاری در جامعه
 
رابط نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت شهرستان خاش بر ضرورت فرهنگ‌سازی نیکوکاری در جامعه تاکید کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما،مولوی یعقوب حسین بر در آیین جشن نیکوکاری، ضمن ‌اشاره به توصیه‌های نبی مکرم اسلام و آموزه‌های اسلامی اظهار  کرد: آن چه در جامعه اسلامی ایران می بایست  مورد عنایت ویژه قرار گیرد نیکوکاری و انفاق است که این مهم ریشه در عمق اعتقادات دینی مردم غیور ایران اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد یکی از شاهکارهای امام راحل بود، افزود: حضرت امام خمینی(ره) این نهاد مقدس را تأسیس کردند و این یادگار بزرگ باعث شد انقلاب و نظام اسلامی در مقابل توطئه ی دشمنان بیمه شود.

مولوی حسین بر تصریح کرد: امروز تأثیرات این نهاد مقدس فقط در ایران اسلامی نیست بلکه در همه جای جهان شامل حال مستمندان و فقرا میشود و ما برای اینکه بتوانیم مشکلاتی که زیردستان دارند را حل کنیم باید همت کنیم و به آنان توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی گفت: زکات یک اصل است در اسلام مثل نماز و روزه و زکات از طرف خداوند برای جامعه اسلامی تکلیف شده که کسانی که توانمند هستند از مالشان به مستمندان بپردازند و توجه ویژه ای به آنان داشته باشند.

.

وی خاطرنشان کرد: این جشن های با صفا و صمیمیت که توسط کمیته امداد خاش برگزار شده است امروز دستانی به کمک همدیگر آمده اند تا به یاری نیازمندانی بشتابند که چشمانشان به دست های شما دوخته شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) خاش نیز در ادامه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یکساله این اداره، گفت: در شهرستان خاش طی امسال حدود ۸ میلیارد تومان بین فقرا و نیازمندان توزیع شد.

منصور ایرندگانی گفت: کمک به نیازمندان و حس همیاری و نوع دوستی علاوه بر اینکه به صورت فطری در انسان ها وجود دارد ریشه در اعتقادات معنوی جامعه نیز دارد.

 

وی با بیان اینکه احسان و نیکوکاری کارکردهای زیادی در عرصه‌های فردی، اجتماعی، فرهنگی و معنوی دارد، اذعان کرد: مؤمنان واقعی و انسان‌های صاحب خرد و اندیشه در هر نسلی تلاش کردند تا خود را به صفت و ویژگی احسان و نیکوکاری آراسته سازند.

ایرندگانی افزود: برپایی جشن نیکوکاری یکی از برنامه‌های اثرگذار کمیته امداد در آستانه سال جدید در سطح کشور است که می‌تواند بسیاری از خانواده‌ها را خوشحال کند.

.

وی بیان کرد: احسان و نیکوکاری علاوه بر رفع فقر در جامعه سعادت دنیا و آخرت را نیز برای فرد فراهم می‌کند.

ایرندگانی اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف برگزاری جشن نیکوکاری تقسیم شادی‌ها و کمک به نیازمندان است.

گفتنی است در ادامه این مراسم دکلمه و مقاله ای درخصوص احسان و نیکوکاری توسط دانش آموزان اجرا و زنگ شور نیکوکاری نیز توسط مسئولین نواخته و کمکهای نقدی مدارس و دانش آموزان در صندوق انداخته شد.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۲۱۶


ارسال