چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۱
اختتامیه طرح امید در زندان مرکزی زاهدان برگزار شد
 
معاون دادگستری کل سیستان و بلوچستان: طرح امید تعریف سبک زندگی است معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان گفت: طرح امید( مدیریت مهارت دانش و رفتار) تعریفی جامع از سبک زندگی است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دادمردان،محمدعلی حمیدیان در اختتامیه طرح امید در اندرزگاه نسوان زندان مرکزی زاهدان اظهار داشت: قوه قضاییه رویکرد جدی در پیشگیری از وقوع جرم دارد که در این راستا برنامه‌ریزی و هدف گذاری شده است.
وی افزود: طرح امید یکی از برنامه‌های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم است که شاید از اولین طرح‌هایی بود که همزمان با تولد معاونت پیشگیری اجرایی شد.
حمیدیان ادامه داد:اهمیت این دوره‌های تخصصی به حدی است که می‌تواند منجر به تغییرات زیربنایی و عمیقی در سبک زندگی مخاطبان این دوره‌ها شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به اینکه سبک زندگی در واقع منعکس کننده طیف کاملی از ارزش‌ها، عقاید و فعالیت‌های اجتماعی است که می‌توان در شناسایی و پیاده سازی الگوهای فرهنگی، رفتاری و عادات مطلوب در زندگی فردی و اجتماعی افراد کار بست.
وی افزود: با توجه به اینکه ریشه بسیاری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی در سبک زندگی و الگوهای تعاملی افراد قرار دارد ضرورت نهادینه سازی روش زندگی مطلوب و سبکهای پیاده سازی آن از وظایف ضروری و گریز ناپذیر تمامی سازمان‌ها و نهادهای متولی در حوزه پیشگیری و مبارزه با جرائم و آسیبهای اجتماعی است.
گفتنی است: این دوره به مدت یک ماه با حضور ۴۰ نفر از مددجویان اندرزگاه نسوان زندان مرکزی زاهدان با مربیگری مریم ابراهیمی برگزار شد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۲۲۲


ارسال