چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ,21 August 2019
1
Share/Save/Bookmark
۴
دستگاه اطلاعات عربستان سعودی و سازمان اطلاعات پاکستان اعمال نفوذ خود برای جلوگیری از استرداد آخرین عضو از خانواده ریگی را آغاز کرده اند.
به گزارش خبرنگار سیاسی عصر هامون، اواسط اسفند امسال بود که خبر دستگیری عبدالستار ریگی برادر تروریست عبدالمالک ریگی آخرین بازمانده این خانواده توسط ارتش پاکستان در نزدیکی شهر کویته در رسانه های خبری داخلی و خارجی منتشر شد.
بسیاری از حوادث تروریستی سیستان و بلوچستان در سالهای اخیر خاستگاهی فراتر از مرزهای ایران داشته است و تروریست های تحت حمایت برخی از کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای در این سالها کمکهای تجهیزاتی و مالی زیادی را از اربابان خود دریافت کردند و شمار زیادی از شهروندان شیعه و سنی استان را به شهادت رساندند. اما چندین روز از ماجرای دستگیری عبدالستار ریگی می گذرد و هنوز هیچ واکنشی از سوی مقامات وزارت امور خارجه کشورمان منتشر نشده است.
در حالی این روزها اکثر اتفاقات کشور به مذاکرات هسته ای گره خورده است که برخی صاحب نظران منطقه ای بر این باورند، که مقامات سعودی و سازمان اطلاعات پاکستان(آی اس آی) اعمال نفوذ خود برای آزادی این تروریست را آغاز کرده اند تا به هر شکلی ریگی وارد خاک ایران نشود، مقامات وزارت امور خارجه و در صدر آنها دکتر ظریف که گرم مذاکره با کشورهای غربی و آمریکا برای بدست آوردن توافق هسته ای هستند این روزها کمتر به مسائل امنیتی سیستان و بلوچستان توجه می کند.
در همین زمینه رحمانی فضلی وزیر کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا پاکستان با تحویل عبدالستار ریگی به ایران موافقت کرده است، گفت: ما از وزارت خارجه درخواست کردیم که این موضوع را پیگیری و حتماً او را مسترد کنند.
وی گفت که پاکستان طبق قوانین باید همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد.
گفتنی است: عبدالستار ریگی برادر کوچکتر عبدالمالک ریگی تنها باقیمانده از خانواده سرکرده سابق جندالشیطان است که پس از اختلاف محمد ظاهر سرکرده جیش العدل با خانواده ریگی از این گروه جدا و به گروه تازه تاسیس برادرش- عبدالرئوف ریگی- به نام جیش النصر می پیوندد
پس از ترور عبدالرئوف ریگی که بنا به شواهد فراوان توسط محمد ظاهر سرکرده جیش العدل به قتل رسیده، عبدالستار ریگی به عنوان فرمانده جدید جیش النصر به جای برادر بزرگترش، فعالیت خود را از چندی قبل آغاز کرده بود.
گذشته از اعمال نفوذ گسترده دستگاه اطلاعات عربستان سعودی برای جلوگیری از تحویل عبدالستار ریگی به جمهوری اسلامی ایران، با افزایش همکاری دوجانبه ایران و پاکستان در ماههای اخیر و سفر مقامات دو کشور به نظر می رسد پاکستان برای نشان دادن حسن نیت خود در مبارزه با تروریسم آخرین عضو خانواده ریگی را تحویل مقامات کشورمان دهند.
ناگفته نماند مقامات دولت پاکستان خرداد 87 عبدالحمید ریگی را تحویل مقامات ایرانی دادند تا به پرونده ننگین این شرور در خاک ایران رسیدگی شود.
انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۶۹۹


ارسال
۱۳۹۳/۱۲/۲۷ ۱۸:۳۳
لعنت بر وهابیت