پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۱
تشرف 100 نفر به دین مبین اسلام و مذهب تشیع در حرم رضوی
 
مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی از تشرف 100 نفر به دین مبین اسلام و مذهب تشیع در حرم ثامن الحجج(ع) در سال 93 خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، سید محمد جواد هاشمی‌نژاد اظهار کرد: سالانه تعداد زیادی گردشگر خارجی و غیر مسلمان در حرم مطهر رضوی حضور می‌یابند که در بین این گردشگران افرادی با تحقیق و پژوهش در مورد اسلام و قرآن به عنوان مکتب نجات بخش به درجه یقین رسیده و در بارگاه منور رضوی به دین مبین اسلام و مذهب حقه تشیع مشرف شده‌اند.


وی اظهار داشت: این تشرف یافتگان پس از مدتی تدبر و مطالعه در آموزه‌های اسلام آن را به عنوان دین رهایی بخش، عاقلانه و عاشقانه پذیرفته‌اند و در محضر امام مهربانی‌ها شهادتین را ادا و به دین حنیف اسلام تشرف یافته‌اند.


هاشمی‌نژاد تصریح کرد: این ره‌یافته‌گان از کشورهای، آلمان، لهستان،کامرون، آمریکا، بلژیک، ژاپن، سوئد، چین، دانمارک، هلند و ایرلند به ایران سفر کرده‌اند و حرم هشتمین امام شیعیان حضرت رضا(ع) را مکانی امن برای گرویدن به دین اسلام برگزیده‌اند.


وی افزود: بسیاری از این افراد، جامعیت احکام و عقاید در دین اسلام، حقیقت روشن اسلام، جو معنوی و خالصانه اجتماعات دینی مسلمانان، ممزوج بودن دین و سیاست در اسلام را از جاذبه‌های این دین ذکر می کنند و وجود عشق و علاقه‌ زیاد بین خانواده های ایرانی، استحکام خانواده و احترام متقابلی که بین والدین و فرزندان وجود دارد را یکی دیگر از دلایل جذب خود به این دین آسمانی‌ می‌دانند.


مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی بیان داشت: آنان با مطالعه و تحقیقات زیاد دریافته‌اند که اسلام دین کاملی است و می‌تواند همه نیازهای انسان را تأمین کند و همچنین به این مهم دست یافته‌اند که، در این دین آسمانی دستورالعمل‌های جامعی برای خوب زیستن وجود دارد پس با مطالعاتی که در این زمینه داشته‌اند دین اسلام و مذهب تشیع را کامل‌ترین دین و مذهب دانسته و آن را برای خود برگزیده‌اند.


وی اضافه کرد: کارشناسان مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، پس از برطرف کردن شبهات و پاسخ به سئوالات در زمینه دین مبین اسلام، با توضیحاتی در خصوص اصول، اعتقادات و مبانی اولیه دین اسلام، این گروه از زائران را هر چه بیشتر با این دین آسمانی آشنا می‌کنند و زمینه تشرف آنان را به دین اسلام فراهم می‌سازند.


هاشمی‌ن‍ژاد، با اشاره به فعالیت‌های اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی ویژه این گروه از زائران، اظهار داشت: هدایای ویژه‌ای از جمله، قرآن مجید به زبان‌های مختلف، سنگ مضجع و کتب شناخت اسلام از سوی این اداره به آنان اهدا شده و نام این تشرف یافتگان، به عنوان یکی از مشترکین تازه مسلمان در بخش ارتباطات ایمیلی برای ادامه ارتباط ثبت شده است.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۷۵۴


ارسال