پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ,21 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۷
«عشق زمان غم» نیکی کریمی مجوز گرفت
 
نیکی کریمی، مترجم و بازیگر کشورمان در گام دیگری در مسیر نویسندگی و خلق آثار ادبی، موفق به اخذ مجوز چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کتاب "عشق زمان غم" شد.
به گزارش سرویس فرهنگ وهنر عصر هامون، تیرماه به عنوان اولین ماه از ماه های تعطیلات تابستان با نارسایی فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی از گزارشگران فوتبال همراه بود.

بنابراین گزارش؛ اعطای جایزه آزادی اسپانیا به "ماریو بارگاس یوسا"، رونمایی ترجمه های کتاب مرادی کرمانی در فرانکفورت، اهدای جایزه ادبی گوتنبرگ 2014 به "اومبرتو اکو"، ممنوعیت چاپ کتاب "هیلاری کلینتون" در چین و تخریب آرامگاه "جی. ام بری" در اسکاتلند از وقایع بین المللی ادبیات در تیرماه سال 1393 به حساب می آیند.

گفتنی است که از وقایع ادبی دیگر رخ داده در تیرماه سال گذشته می توان به نصب نیمکت هایی با تصاویر کتاب‌های کلاسیک در سطح شهر لندن، اهدای جایزه "دزموند الیوت" به "ایمیر مک براید"، انتشار دست نوشته های آنلاین "جیمز جویس" و مجوز گرفتن کتاب "عشق زمان غم" نیکی کریمی اشاره کرد.

خاطرنشان می شود که نویسندگانی چون "ناردین گوردیمر"، "جیمز مک گرگور برنز"، "علی اکبر محمود وثاق"، "منوچهر درفشه" و "توماس برگر" در تیرماه سال جاری برای همیشه با کتاب و ادبیات وداع کرده و جهان و قلم را بدرود گفتند.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۸۵۸


ارسال