دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۵
امام جمعه زابل:
بهترین شاخص برای زنان امروز جامعه اسلامی حضرت فاطمه زهرا (س) است
 
امام جمعه زابل گفت: هیچ بانویی در جهان والا‌تر از حضرت فاطمه(س) نداریم، ایشان از نظر عفاف و حجاب بهترین الگو برای زنان عالم هستند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا،حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه زابل ضمن تسلیت ایام فاطمیه با اشاره به اهمیت و جایگاه ارزشمند فرهنگ فاطمی در جامعه اظهار کرد: فرهنگ ملت ما ریشه در تعالیم دینی و آسمانی دارد و در کتاب الهی خود می بینیم وقتی خداوند می خواهد از انسان های مؤمن نام ببرد از زنانی همچون حضرت مریم و آسیه همسر فرعون نام می برد و این نشان دهنده ارزش و مقام زن در اسلام و آموزه های دینی ما است.
کیخا گفت: فضایل حضرت زهرا(س) از جهت کثرت و عظمت آن چنان است که کسی قادر به کتمان یا انکار آن نیست، اما افسوس که مردم آن زمان، به جایگاه ایشان پی نبردند و اقدامات حضرت زهرا(س) را نادیده گرفتند.
وی بیان نمود: حضرت زهرا (س) به عنوان بزرگترین، بهترین و کاملترین الگوی زنان جهان و عالم اسلام بوده و دولتمردان و دست اندرکاران فرهنگی و دینی باید به این نکته توجه داشته باشند.
امام جمعه زابل با اشاره به اینکه تمام ابعاد زندگی ما باید بر اساس سبک زندگی فاطمی باشد، ادامه داد: ابعاد مختلف زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) را باید از دیدگاه قرآن کریم و نبی مکرم اسلام مورد تحلیل و بررسی قرار داد.
حجت الاسلام کیخا با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) در بعد خانه داری و مدیریت داخلی خانه الگو و بهترین شاخص برای زنان امروز جامعه اسلامی هستند، گفت: حضرت صدیقه طاهره(س) بسیار بی‌آلایش، ساده، دور از تجملات و خودبینی زندگی می‌کردند.وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) از جهات مختلفی الگوی جامعه اسلامی است، ادامه داد: هیچ بانویی در جهان والا‌تر از حضرت فاطمه(س) نداریم، ایشان از نظر عفاف و حجاب بهترین الگو برای زنان عالم هستند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۹۰۶


ارسال