چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : جمعه ۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۳
در گفت و گو با عصر هامون صورت گرفت؛
علما و سران اهل سنت سیستان و بلوچستان هتک حرمت به حرم حضرت سکینه(س) را محکوم کردند
 
علما و سران طوایف اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصر هامون ضمن محکوم کردن اهانت به حرم حضرت سکینه برای دومین بار از سوی دشمنان اسلام از این اقدام به عنوان توطئه استکبار یاد کردند.
به گزارش خبرنگار سیاسی عصر هامون، در پی تخریب مجدد حرم حضرت سکینه در سوریه علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصر هامون این حادثه را محکوم کردند و حامیان این گونه اقدامات را آمریکا و اسرائیل معرفی نمودند، که در ذیل گزیده ای از سخنان آنها بیان می شود؛

محبت اهل بیت جزء ایمان لاینفک اهل سنت است
مولوی قادر بخش مرادی نژاد امام جمعه موقت میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون ضمن محکوم کردن تخریب حرم حضرت سکینه در سوریه برای دومین بار، گفت: هتک حرمت به هر یک از مقدسات مذاهب اسلامی از نظر شرعی جایز و درست نیست.
وی اظهار داشت: کسانی که نسبت به مقدسات مسلمانان هتک حرمت می کنند حسابشان از اهل سنت جداست و اهل سنت نیستند.
وی بیان کرد: هر کس نسبت به مقدسات و نوه های پیامبر گرامی اسلام توهین و هتک حرمت نماید از نظر اهل سنت محکوم است چون محبت اهل بیت جزء ایمان لاینفک اهل سنت می باشد.

کسانی که به قبور اولاد پیامبر حمله برده اند اصلا مسلمان نیستند

محمد شه بخش بزرگ طایفه شه بخش در گفت و گو با عصر هامون با تاکید بر ضرورت مجازات عاملان تخریب قبور اولاد پیامبر اسلام (ص) افزود: اتحاد مسلمانان برای دشمنان اسلام قابل تحمل نیست و به همین علت، هر روز توطئه ای جدید در چارچوب اهانت به مقدسات مسلمانان طرح و اجرا می شود.
وی بیان کرد: کسانی که به اولاد پیامبر گرامی (ص) احترام نمی گذارند و با حرکاتی زشت به قبور آنان بی احترامی می کنند، مسلمان نبوده و دارای ایمان نیستند.

وهابیت در اسلام جایگاهی ندارد
مولوی عبدالغنی دهانی مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون گفت: توهین به هر چیزی که نزد مسلمانان مقدس است حرام است و افرادی که اینگونه اقدامات را انجام می دهند نه در میان شیعه جایگاهی دارند و نه در میان اهل سنت و علمای اهل سنت بشدت این گونه اعمال را محکوم می کنند.
وی اظهار داشت: هدف این افراد از این گونه اعمال دور کردن مردم از دین است ولی مردم به اهداف انها آگاهند و وهابیت را اصلا مسلمان نمی دانند.
وی ادامه داد: علمای اسلام باید در این زمینه متحد شوند و در مواجهه با این توهین‌ها محکم بایستند و با ارشاد کسانی که به اشتباه در این مسیر گام برداشته‌اند، صراط مستقیم را به آن‌ها نشان دهند.
مولوی دهانی بیان کرد: عربستان سعودی با حمایت از وهابیون به دنبال منافع آمریکا و اسرائیل است.

هیچکس حق اهانت به مقدسات دیگران را ندارد/ تروریست‌ها بویی از انسانیت نبردند
محمد رضا شاهوزهی سرطایفه شاهوزهی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون افزود: سران طوایف اهل سنت هرگونه توهین نسبت به مقدسات تشیع و اهل تسنن را هدف قرار دادن اسلام محمدی قلمداد کرده و به شدت آن را محکوم می کنیم.
وی با بیان اینکه جنایاتی که امروز در سوریه انجام می گیرد، علاوه بر عوامل سیاسی، ناشی از برنامه ریزی چندین ساله وهابیت در این کشور است، افزود: تلاش های وهابیت در این کشور باعث شده است که غربی ها با سوء استفاده از شرایط به وجود آمده، برنامه های خود را در سوریه دنبال کنند.
وی ادامه داد: صحابه پیامبر(ص) در تمام مذاهب شیعه و سنی محترم هستند و مزار این بزرگواران نیز از جایگاه خاصی برخوردار هستند و کسی نمی‌تواند به صحابه هتک حرمت کند، به عبارتی دیگر این تروریست‌ها بویی از انسانیت نبردند.

اهانت به قبور اولاد رسول الله نزد همه مسلمانان عالم محکوم است
حلیم گمشادزهی بزرگ طایفه گمشادزهی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون ضمن محکوم کردن این اقدام از سوی گروهک های تروریستی بیان کرد: اهانت کنندگان به قبور مسلمین بالاخص اولاد رسول خدا (ص) فاسق هستند و نزد همه مسلمانان عالم محکوم است.
وی با اشاره به اینکه هتک حرمت به حرم حضرت سکینه ریشه در دشمنی صهیونیست ها و  آمریکایی ها با اسلام دارد، افزود: این نقشه های شوم تنها در راستای گل آلود کردن آب در منطقه و برداشت سیاسی به نفع دشمنان اسلام است.
گمشادزهی ضمن تاکید بر هوشیاری مسلمان ادامه داد: تنها روزنه ای که می تواند استکبار را به اهداف شوم خود نزدیک کند تشدید اختلافات در میان مسلمانان است که در این راستا باید از بروز هر گونه اختلاف در این زمینه جلوگیری کرد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۹۶۰


ارسال