پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ,4 March 2021
1
Share/Save/Bookmark
۲
فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان از کاهش 24 درصدی تلفات در تصادفات جاده‌های سیستان و بلوچستان طی ایام نوروز خبر داد.
سرهنگ ایوب شرافتی در گفت و گو با خبرنگار انتظامی عصر هامون با بیان اینکه آمار تعداد نفرات کشته شده در حوادث ترافیکی در سطح استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 24 درصد کاهش داشته است، اظهار داشت: این آمار در شمال استان با 55 درصد کاهش و در جنوب استان با 38 درصد افزایش روبرو بوده است.
وی ادامه داد: نصب دوربین های هوشمند در سطح استان بالاخص شمال استان و حضور پلیس در ایام نوروز در جاده های استان باعث شد که نه تنها کاهش تصادف داشته باشیم بلکه سرعت متوسط خودرو ها 9 کیلومتر بر ساعت کاهش یابد و از 87 کیلومتر در سال گذشته به 78 کیلومتر در سال جدید تغییر پیدا کند.

افزایش 100 درصدی تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان
فرمانده پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان با بیان اینکه حجم تردد در کل استان بیش از 2 میلیون 243 هزار تردد بوده که افزایش 100 درصدی را در مقایسه با سال قبل نشان می‌دهد، افزود: 93 درصد ترددها مربوط به وسایل سبک بوده که در مقایسه با سال گذشته افزایش بیش از 100 درصد بوده است.
وی ادامه داد: در نوروز 94 سرعت متوسط در استان 78 کیلومتر بر ساعت بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 9 کیلومتر کاهش سرعت را داشته‌ایم.
وی گفت: در مدت فوق تخلف از سرعت غیرمجاز 19 درصد کاهش داشته‌ایم که بیشتر به دلیل حضور پلیس و دوربین‌های کنترل سرعت بوده است.

محور های زرآباد - کهیر و سه راهی دشتک- زابل  از پر تردد ترین راه های استان
سرهنگ شرافتی  با اشاره به نصب 40 دستگاه تردد شمار توسط اداره پایانه ها در سطح استان بیان کرد: محورهای زرآباد - کهیر و سه راهی دشتک - زابل دارای بیشترین تردد در کل استان بودند.
وی گفت: در ایام طرح نوروز امسال تاکنون 70 درصد از عوامل شکل‌گیری حوادث در بحث را سواری‌ها، وانت 17 درصد و هفت درصد موتور سیکلت و مابقی سایر وسایل تشکیل می‌دهند.

 خواب آلودگی و انحراف به چپ عامل اصلی تصادفات
فرمانده پلیس راه شماس استان انحراف به چپ را با 23 درصد و خستگی و خواب آلودگی را با 14 درصد از مهم‌ترین علل وقوع تصادفات جاده‌ای در سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: 50 درصد تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی بوده است.
وی اضافه کرد: بیشتربین تصادفات در ساعات 16 تا 20 و 12 ظهر تا چهار بعد از ظهر رخ داده است.
سرهنگ شرافتی اظهار داشت: 54 درصد تصادفات در محورهای سیستان و بلوچستان از کیلومتر صفر تا 30 ورودی و خروجی شهرها رخ داده است.
وی تصریح کرد: 54 درصد تصادفات در محورهای سیستان و بلوچستان از کیلومتر صفر تا 30 ورودی و خروجی شهرها رخ داده است.
فرمانده پلیس راه شمال استان بیان کرد: 69 درصد از تصادفات در محورهای اصلی، 17 در محورهای فرعی و 14 درصد در محورهای روستایی رخ داده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۱۷۶


ارسال
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۱/۱۷ ۰۷:۴۴
امسال که کشته ها بیشتر بود