شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
3
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۶
به مناسبت هفته زن؛
مسئولین سیستان و بلوچستان به همسر خود چه هدیه ای می دهند!/کدامیک از همسران خود حساب میبرند؟
 
خیلی ها فکر میکنند هدیه همسران مسئولین باید چیزی چند میلیون تومانی و سنگین باشد و روز زن برای همسران آنها با دیگر اقشار تفاوت زیادی دارد ، برای همین دل را به دریا زدیم و از مسئولین خواستیم به این سوال جواب دهند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) و هفته زن در بین ایرانیان، روز ارج نهادن به مقام والای زن نام دارد و مرسوم است که در این روز مردان به همسران و مادرانشان برای قدردانی زحماتی که کشیده‌اند، هدیه می‌دهند و از آنان تشکر می‌کنند.
شاید خیلی ها دوست داشته باشند بدانند مسئولین که، اغلب جدی و اخمو در جلسات و محل کار حضور پیدا میکنند، به مناسبت روز زن برای همسران خود چه میخرند و چه جمله ای به وی میگویند.
در همین رابطه خبرنگار ما به مناسبت این روز با تنی چند از مسئولین استان گفت‌وگو کرده و از آنها سوال کرده که برای روز زن چه کادویی خریده‌اید و برنامه‌تان برای این روز چیست؟

هوشنگ ناظری فرماندار زابل در حالی که شروع به خندیدن می کند می گوید: والا چه عرض کنم از سوالتان غافلگیر شدم.
ادامه می دهد: هیچ سالی بدون توجه نبوده و همیشه برای مادر و همسرم وسیله ای با سلیقه خودشان تهیه کرده ام سال گذشته نیز یک شاخه گل و کارت هدیه تهیه و تقدیم شان کردم تا با توجه به نیاز خودشان خرید نمایند.
ناظری بیان کرد: امسال نیز یک شاخه گل به همراه کارت هدیه تهیه می کنم و باز هم میگویم جبران لحظه ای از تنهایی ها و تحمل زحمت های ایشان نمیشود.

 
نفر بعدی تقی طاهری فرماندار نیمروز است که صادقانه جواب میدهد که سال گذشته برای همسرم ظرف خریدم هر چند که هیچ هدیه ای لایق و قابل ایشان نیست.
ادامه می دهد: امسال نیز قصد دارم ببینم چه وسیله ای نیاز دارند تا برایشان تهیه کنم.

عیسی پیری رییس دانشگاه پیام نور زاهدان با بیان اینکه شما خیلی خطرناکی ، ببین میتوانی ما را با همسر دعوا بیندازی... گفت: سال گذشته برای ایشان طلا خریدم هرچه هم که هدیه گران باشد نمیتواند جبران تنهایی ها و زحمات ایشان را جبران کند ، چرا که ایشان در بیشتر کارها تنها هستند و باید جور مشغله من را متقبل شوند.

حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان می گوید: حاج خانم تاج سر است، بنده سال گذشته هم در ماموریت بازرسی بودم متاسفانه امسال هم در ماموریت هستم هر چند حاج خانوم می گویند" سلامتی خود را برای ما حفظ کن همین یک دنیا ارزش دارد" اما تمام حقوق و مزایای بنده در اختیار ایشان است.
وی با خنده ادامه می دهد: شهرداری اینجا هم مثل شهرستان نیست گل بکارد و ما هم برویم بچینیم و تقدیم همسر بکنیم مجبوریم ضرر کنیم.
وی با بیان اینکه خانم بنده ذاتا طلا دوست ندارند، می گوید: از نظر بنده بهترین هدیه خوش اخلاقی و اخلاق اسلامی است مواردی که اسلام تاکید کرده است.

محمد صفدری رییس بیمه سلامت استان گفت: سال گذشته یک جلد کلام الله مجید به اضافه یک ساعت برای ایشان تهیه و تقدیم شان کردم.
وی که راضی به لو دادن هدیه امسال نبود وقتی اصرار ما را دید گفت: امسال قصد دارم یک دستبند برای ایشان بخرم.

در تماس تلفنی که با حجت الاسلام عباس دانشی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم وی با بیان اینکه ایشان هر چه بگویند برایشان می خرم گفت: سال گذشته یادم نیست ولی اجازه بدهید از ایشان سوال کنم که با صدای بلند خانومشان را صدا زده و سوال کردند که خانومشان گفت: سال گذشته یک ربع سکه و یک دسته گل تهیه کردند.
دانشی اینبار با صدای آهسته می گوید: قصد دارم امسال برای ایشان وسیله ای که در منزل احتیاج دارند برایشان تهیه کنم.

محمود اوکاتی صادق رییس دانشگاه ملی زابل با بیان اینکه این یک روز ویژه برای بنده و همسرم است می گوید: هر سال یک شاخه گل به ایشان هدیه می دهم و به همراه خانواده برای شام به بیرون از منزل می رویم امسال هم قصد دارم همین کار را انجام دهم.
وی ادامه داد: همسرم اصراری بر گران خریدن هدیه این روز ندارند و همین کنار هم بودن را بیشتر از هر چیزی دوست دارند.

محمود رضا رضایی رییس مخابرات استان می گوید: سال گذشته دخترم زحمت تهیه یک شاخه گل و هدیه را کشیدند و به بنده دادند تا تقدیم همسرم بکنم.
وی ادامه داد: امسال نیز به همین صورت است و به دلیل مشغله کاری دخترم زحمت تهیه هدیه را می کشند.

رشید پارسایی فرماندار مهرستان گفت: تنها هدیه ای که خیلی خانوم ها را خوشحال می کند طلا است و من هم هر سال طبق روال طلا می خرم.

بیژن بختیاری فرماندار کنارک با بیان اینکه ما هرچه هدیه بخریم همسر گرامی آنرا بر دیده میگذارد و تشکر میکند می گوید: سال گذشته به ایشان یک شاخه گل و کارت هدیه تهیه کردم و تقدیم شان کردم تا با سلیقه خودشان هر چه دوست دارند تهیه کنند که متاسفانه رفتند و برای فرزندانم خرید کردند اما امسال این کار را نمی کنم و خودم برای ایشان طلا می خرم.

جمشید رخشانی نسب فرماندار زهک نیز گفت: هر سال طلا می خرم و امسال نیز قطعا همین کار را می کنم.

حالا دیدید که مسئولین استان سیستان و بلوچستان هم مانند همه مردم هستند و هدیه ها و مناسبتهایشان عادی برگزار می شود...
والبته هم مانند الباقی مردهای ایرانی از همسران خود حسابی حساب میبرند......
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۳۳۳


ارسال
سارانی
۱۳۹۴/۰۱/۳۱ ۱۳:۰۰
با سلام
همچین هم مثل الباقی مردها نبود.....
بلکه فقط مثل افراد مایه دار بودند...