يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ,25 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۲
تجمع طلاب حوزه علمیه زاهدان در حمایت از مردم یمن
 
مراسم تجمع طلاب و اساتید حوزه های علمیه و روحانیون شهرستان زاهدان در محکومیت جنگ رژیم عربستان بر علیه مردم بی گناه یمن در حوزه ی علمیه امام جعفر صادق علیه السلام زاهدان برگزار شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، ظهر روز 31 فروردین  طلاب و روحانیون حوزه علمیه زاهدان با تعطیلی مدارس حوزه، در حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) زاهدان و با سر دادن شعارهای 'مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، مرگ بر آل سعود و هیهات من الذله، انزجار خود را نسبت به حمله عربستان به مردم مظلوم یمن اعلام کردند و خواستار توقف هرچه زودتر جنگ علیه مردم بی گناه یمن شدند.
مدرس حوزه علمیه زاهدان در این تجمع ضمن محکوم کردن حمله عربستان به یمن گفت: استکبار جهانی برای پوشاندن ضعف های نظامی و سیاسی خود در منطقه و کاهش ایجاد تنفر جهانی از سیاست های آمریکا و همچنین به منظور حفظ منافع نامشروع خود طرح جدیدی با تحریک عربستان برای حمله به یمن را به اجرا در آورد.
حجت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه افزود: مردم مسلمان یمن با تاسی از انقلاب اسلامی ایران به دنبال تحقق حق خویش و در دست گرفتن سرنوشت سیاسی کشورشان بودند که با توطئه جدید استکبار با جنگی ناخواسته و تحمیلی از سوی عربستان رو به رو شدند.
رییس حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان نیز در حاشیه این مراسم گفت: حوزه های علمیه استان همزمان با سراسر کشور با تعطیلی کلاس های درس ضمن حمایت از مردم مظلوم یمن اقدامات آل سعود در حمله به مردم بی گناه و بی دفاع این کشور اسلامی را محکوم کردند.
حجت الاسلام محمد باقری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گونه اقدامات غیر انسانی برای کسانی که ادعای مسلمانی دارند موجب شرمندگی است زیرا مردم مسلمان یمن این روزها به شکل وحشیانه مورد هجوم قرار گرفته اند.
وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم عربستان به نیابت از کشورهای سلطه جو همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی با نقشه شوم استکبار به کشور یمن حمله کرده و جان و مال مردم این کشور را به خاک و خون کشیده است.
وی تصریح کرد: این اقدام از سوی یک کشور مسلمان علیه کشوری دیگر جای بسی تاسف دارد زیرا در قرآن کریم به عنوان کتاب آسمانی مسلمانان به جلوگیری از تفرق و حمایت از مظلوم تاکید بسیار شده است.
انتهای پیام/ 4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۵۸۳


ارسال