يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۱
شناسایی مشمولان طرح مسکن اجتماعی
 
مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون با اشاره به اینکه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر اساس آیین نامه مسکن اجتماعی در حال شناسایی مشمولان طرح مسکن اجتماعی است گفت: همکاری با بخش تعاون هم در مسکن اجتماعی دیده شده است.
به گزارش سرویس اقتصادی عصرهامون،احمد بیگدلی شاملو مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون درباره همکاری تعاونی ها در اجرای طرح مسکن اجتماعی گفت:اکنون تفاهمنامه بین وزرا برقرار شده و کار اجرایی در حال انجام است. نحوه اجرا به این صورت است که گروه های مخاطب که مشمول این طرح می شوند بر اساس آیین نامه از سوی وزارت کار تعیین می شوند.
مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون افزود: ثبت نام برای مسکن اجتماعی در تعاونی امر اختیاری است. به میزانی که تسهیلات و زمین برای اشخاص مد نظر مشخص شود، مشکلی برای تشکیل تعاونی نداریم.اینکه چه تعداد تعاونی در این طرح فعالیت می کنند هنوز مشخص نیست.
مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون با بیان اینکه تعاونی‌های توزیعی در حوزه‌های مصرف، مسکن‌، اعتبار و تامین فعالیت می‌کنند، گفت:هم اکنون حدود30 درصد ساخت و ساز مسکن در کشور از طریق تعاونی‌ها صورت می‌پذیرد که مطابق سند توسعه تعاون این سهم باید به 50 درصد ارتقا پیدا کند.
وی با بیان اینکه دستگاه ها باید افراد مشمول خود برای مسکن اجتماعی را به وزارت کار معرفی کنند افزود: در حال حاضر اول سال هستیم. اجرای این طرح نیازمند ارائه دستور العمل مشخص است که پس از ابلاغ می‌توان آن را عملیاتی کرد. وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر اساس آیین نامه مسکن اجتماعی در حال شناسایی مشمولان طرح مسکن اجتماعی است.
سال گذشته در هفته کارگر ، ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی وعده از بین بردن فقر مسکن کارگران را در قالب اجرای این طرح داده بود. وی درباره جزئیات این طرح چندی پیش گفت:در حال حاضر شناسایی 8550 خانوار دارای دو معلول را برای انجام این طرح آغاز کرده‌ایم.
ربیعی تاکید کرد: این طرح در چند بخش دنبال می‌شود که یکی از آنها مسکن کارگری و دیگری مسکن معلولان است.در مرحله اول بحث مسکن معلولان را آغاز کرده‌ ایم. با توجه به اینکه مشکلات خانواده‌ های معلول بسیار زیاد است، تاکنون 8 هزار و 550 خانوار دارای بیش از دو معلول را شناسایی کرده‌ ایم.
وزیر کار بیان داشت: با همکاری بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی قصد داریم طی چند سال آینده تمام این افراد صاحبخانه شوند.
وی تاکید کرد: بسته بعدی در راستای طرح مسکن امید، تامین مسکن کارگری است که این موضوع را با شناسایی دهک‌ های پایین آغاز خواهیم کرد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۶۲۶
مرجع : تسنیم


ارسال