شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۱
مسئولین پیگیری کنند؛
جولان سگهای ولگرد در شهرستان زاهدان
 
جولان سگهای ولگرد در شبانه روز برخی خیابانها و کوچه های شهر زاهدان را بی نظم و گلایه مردم این شهر را در پی داشته است که نیازمند رسیدگی از سوی ارگان مرتبط با این مشکل می باشد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، همزيستي انسان ها و حيوان ها بعضي وقت ها آنقدر بالا مي گيرد که کوچه هاي شهر به جولانگاه حيوانات بدل مي شود اما اين اتفاق مي تواند تبعات بهداشتي و اجتماعي ناخوشايندي به همراه داشته باشد.
جولان سگ های ولگرد در برخی خیابان ها و کوچه های زاهدان گلایه های فراوانی را در بین شهروندان به وجود آورده است که طی تماسی برخی شهروندان زاهدان با پایگاه خبری عصر هامون خواهان برطرف شدن این مشکل شدند.
در تماسی که یکی از شهروندان منطقه کریم آباد زاهدان با عصر هامون داشت ضمن ابراز گلایه از مسئولین گفت: مدتی است که تعداد سگ های ولگرد در این منطقه از شهر افزایش یافته است و شاهد رفت و آمد آزادانه این حیوانات در معابر و خیابان ها هستیم.
وی ادامه داد: حتی بارها شده است که این حیوان به دانش آموزان حمله کرده است و آنها را مجروح کرده اند.
یکی دیگر از شهروندان بلوار معلم اینگونه بیان می کند: شهرداری باید برای جمع آوری سگ های ولگرد چاره ای بیندیشد تا مردم از وجود آن ها در شهر واهمه نداشته باشند.
شهروند دیگری از منطقه مهرشهر می گوید: رفت و آمد سگ های ولگرد موجب آلودگی محیط و هم چنین انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان می شود.
وی ادامه می دهد: جولان سگ های ولگرد در شهر نگرانی و نارضایتی مردم را موجب شده است.
در این خصوص یکی از همشهریان با اشاره به بازی کودکان خردسال در بیرون از خانه‌ها و بعضاً تردد اجباری اهالی در ساعتهای پایانی شب می‌افزاید: از وقتی که خورشید غروب می کند تا صبح سگ های ولگرد در کوچه ها و خیابان های زیباشهر پرسه می زنند و از ترس این سگ ها رفت و آمد مردم پیاده با مشکل مواجه شده است.

مرگ 3 نفر بر اثر گازگرفتگی سگ در زاهدان
محمود رضا میری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از ابتدای فروردین 60 مورد گاز گرفتگی سگ در زاهدان گزارش شده که سه مورد آن سبب مرگ شده است.
وی ادامه داد: در سال قبل نیز 574 مورد گاز گرفتگی سگ در زاهدان گزارش شد که در برخی از آنها مواردی از هاری نیز مشاهده شده بود.
میری با بیان اینکه گاز گرفتگی سگ خیلی خطرناک است، افزود: بهداشت و درمان در این باره به تنهایی نمی‌تواند عمل کند، برای مقابله با این مسئله کمک دستگاه‌های دیگر نیز لازم است.
 
البته مشکل حضور سگ های ولگرد در خیابان ها تنها مشکل شهرستان زاهدان نیست بلکه پیش از این نیز سگ های ولگرد در شهرستان نیکشهر باعث مجروح شدن مادر و دو کودک شده بودند و در این خصوص شهروندان زابل و خاش نیز گلایه هایی داشتند.
بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و… و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری هاست.
 انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۶۵۲


ارسال