چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۲
پرسه مرگ در جاده های مواصلاتی خاش به زاهدان، خاش به سراوان و سکوت مسئولان!
 
جاده خاش- زاهدان- ایرانشهر-سراوان به دلیل وجود آسفالت های کم عمر و پف کرده و در بسیاری قسمت ها تکه پاره شده و از سویی دیگر جاده ای کم عرض از خطرناکترین جاده های استان سیستان و بلوچستان است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از  تفتان ما، هرچند گاه یک بار شاهد کشته، زخمی شدن و ناقص العضو شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان در جاده مواصلاتی زاهدان-خاش- ایرانشهر-سراوان از توابع استان سیستان و بلوچستان هستیم و مسئولین استان هیچگونه راه حلی برای جلوگیری از این تصادفات وحشتناک ارائه نکرده اند و تنها امارهاست که روزانه ردیف می کنیم و نصیب مسافران و رانندگان و خانوادهای آنان چیزی نیست جز تصادفات وحشتناکی که پایانی ندارد و باز هم ما می مانیم و جاده هاییکه قربانیان را به کام خود می گیرند و خبر های حوادث روزانه ها و خبرگزاری ها که می خوانیم و کاری جز تاسف برای خانواده قربانی نمی کنیم.
وضعیت کنونی جاده‌ زاهدان – خاش و سراوان – خاش به گونه‌ای است که روزانه شاهد تصادفات دلخراش و منجر به فوت هم استانی‌های خود هستیم و شاهدیم که دوستان و هم استانی‌هایمان روزانه به داغ عزیزانشان می‌نشینند و مسئولین فقط سکوت می کنند. جاد‌ه زاهدان- خاش و سراوان – خاش روزانه جان مردم را می‌گیرند و در این وادی نه مسئولی پاسخگوی مشکلات موجود است و نه کسی به فکر است که این وضعیت را اصلاح کند، ولی آنچه در این بین بسیار قابل توجه بوده عدم توجه به مشکلات موجود در حوزه راه است که روزانه خسارت‌های جبران ناپذیری را به جامعه پیرامون تحمیل می‌کند.
جاده سراوان- خاش ۱۶۰ کیلومتر جاده است که حادثه‌خیز بودن این محور به دلیل عرض کم آن است. ضمن آن‌که باید خودرو های قاچاق سوخت و انسان و حضور کامیون‌ها را هم دلیل دیگری برای حادثه خیز بودن این محور دانست و البته از آسفالت های نامرغوب این مسیر نیز نباید غافل بود.

محور خاش- زاهدان پر حادثه ترین محور سیستان و بلوچستان
سرهنگ ایوب شرافتی فرمانده پلیس راه استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه متاسفانه بیشترین تصادفات استان در شش ماهه دوم سال گذشته در حوزه شهرستان خاش و در محور خاش به زاهدان رخ داده است، گفت: پر حادثه ترین محور استان مسیر خاش به زاهدان او خاش به سراوان است که بیشترین آمار تصادفات مربوط به ساعات آخر شب است.

نماینده خاش خواستار دو بانده شدن محور زاهدان - خاش شد
نماینده مردم شهرستان خاش با بیان این‌که یکی از خواسته‌های مردم سیستان بلوچستان این است که تلفات جاده‌ای کاهش پیدا کند، اظهار کرد: مردم انتظار دارند جاده‌هایی مانند زاهدان-خاش- ایرانشهر-سراوان دو بانده شوند.
حمیدرضا پشنگ با تاکید بر این‌که یکی از خواسته‌های مردم این است که در استان بزرگراه ساخته شود، بیان کرد: سیستان و بلوچستان جزو استان‌هایی است که تقریبا رتبه اول تلفات تصادفات رانندگی را در اختیار دارد.
وی با بیان این‌که جاده‌های استانی مناسب نیست،‌ تصریح کرد: با توجه به این‌که جاده‌ها ترانزیتی بوده و تعداد زیادی کامیون در آن تردد می‌کنند اما همه آنها یک بانده هستند.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که جاده‌ها در خیلی از جاها با استانداردها فاصله دارد، بیان کرد: نیاز است در این رابطه تدبیری شود، این موضوع را به اطلاع وزیر راه و شهرسازی رسانده‌ایم و کار هم شروع شده است.
پشنگ یادآور شد: از سمت زاهدان-نصرت‌آباد در حال دو بانده شدن است،‌ضمن آن‌که از سمت بم به نصرت‌آباد نیز کار در حال انجام است و جای شکر دارد.
 انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۶۵۸


ارسال
۱۳۹۴/۰۲/۰۶ ۲۲:۵۳
اقا مردم میگن پلیس نمیبینه سوخت کش ها از خاکی میرن .ماهم باور میکنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!