سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
1
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۳
خانم ابتکار بخوانند؛
نفس سیستان باز هم به شماره افتاد/ غلظت ذرات معلق به 10 برابر حد مجاز رسید
 
رییس اداره هواشناسی زابل گفت: سرعت وزش باد در روز گذشته در زابل به 90 کیلومتر در ساعت رسید که میزان غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به هزار و 521 میکروگرم بر متر مکعب، یعنی 10 برابر حد مجاز رساند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، هوای استان سیستان و بلوچستان سال هاست که تحت تاثیر گرد و غبار قرار گرفته است.
بر اساس گزارش سازمان هواشناسی که سوم اردیبهشت ماه به دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان هشدار داده بود که روز یک‌شنبه این هفته در نواحی شمالی استان وزش باد شدید به همراه گرد و خاک و در برخی ساعات توفان و کاهش شدید دید و کیفیت هوا اتفاق خواهد افتاد.

غلظت ذرات معلق به 10 برابر حد مجاز رسید
همچنین رئیس اداره هواشناسی زابل گفت: سرعت وزش باد در روز گذشته در زابل به 90 کیلومتر در ساعت رسید که میزان غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به هزار و 521 میکروگرم بر متر مکعب، یعنی 10 برابر حد مجاز رساند.
غلامحسین عابدی گفت: وزش باد در روز گذشته، میزان دید افقی در منطقه فرودگاهی زابل را به 700 متر کاهش داده است.
وزش باد در مناطق شمالی سیستان و بلوچستان در روز گذشته میزان دید افقی در شهرهای «نصرت‌آباد»، «زاهدان» و «زهک» را به ترتیب هزار و 900،500 و هزار و 500 متر کاهش داده است.
همچنین شدت توفان شن در محور زاهدان - بم در روز گذشته به حدی زیاد شد که راهداری این محور را برای چند ساعت مسدود کرد.
هوای منطقه سیستان در حالی وارد وضعیت خطرناکی می شود که تاکنون در خصوص این وضعیت بارها به مسئولین سازمان محیط زیست هشدار داده شده است با این وجود همچنان بختک ریز گردها بر سینه مردم سیستان نشسته است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۶۷۲


ارسال
سیستانی
۱۳۹۴/۰۲/۰۷ ۲۰:۰۹
ب فریاد مردم سیستان بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرســــــــــــــــــید.