جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
1
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۲
مدیرکل بانک انصار استان سیستان و بلوچستان خبر داد:
برگزاری نخستین همایش همدلی و همزبانی با محوریت بانکداری اسلامی در زاهدان
 
مدیرکل بانک انصار استان سیستان و بلوچستان گفت: نخستین همایش " همدلی و همزبانی" با محوریت بانکداری اسلامی با حضور تشیع و تسنن در زاهدان برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، محمد رضا احمدی، مدیرکل بانک انصار استان سیستان و بلوچستان عصر امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری همایش همدلی و همزبانی در هفته آینده خبر داد و بیان کرد: در سالی که از جانب مقام معظم رهبری مزین به نام همدلی و همزبانی شده است بانک انصار نخستین همایش " همدلی و همزبانی" با محوریت بانکداری اسلامی با حضور تشیع و تسنن در استان سیستان و بلوچستان برگزار می کند.
وی با بیان اینکه بانک انصار همواره به دنبال ارائه خدماتی شایسته به تمام جامعه استانی و کشوری است، تصریح کرد: این خدمات همواره مد نظر علما و فقها نیز است.
احمدی تصریح کرد: در این همایش حجت‌الاسلام موسویان، دبیر علمی کمیته فقهی بانک مرکزی به همراه چند تن از مسئولین کشوری بانک انصار و علما و بزرگان اهل تشیع و تسنن استان حضور پیدا کنند.
وی همچنین عنوان کرد: این همایش روز یکشنبه 20 اردیبهشت ماه در زاهدان برگزار می‌شود و مرحله محوری این همایش در تهران برگزار خواهد شد.
مدیر شعب بانک انصار سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به اینکه قانون و دستورالعمل‌های لازم برای پرداخت تسهیلات بانکی تدوین شده، اما برخی از مردم در استان نسبت به قوانین فقهی و بانکی آنطور که باید آشنا نیستند، امیدواریم همایش فوق به پرسش‌ها و ابهامات آنها پاسخ دهد.
وی گفت: با توجه به موقعیت سیستان و بلوچستان، باید متناسب با شرایط این منطقه پرداخت تسهیلات بانکی صورت گیرد، در کل در اصول هیچ‌گونه مشکلی نداریم اما در نحوه اجرا مشکل وجود دارد که هدف از برگزاری این همایش برطرف کردن این مشکلات با حضور حجت‌الاسلام سید عباس موسویان رئیس شورای فقهی بانک‌ مرکزی، صاحب‌نظران و علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۸۴۴


ارسال