چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ,2 December 2020
1
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۶
به منظور گسترش روابط دو جانبه و تحولات جاری منطقه‌ای؛
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی راهی لهستان شد
 
پشنگ ریگی نماینده مردم خاش و عضو هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز به همراه سایر اعضاء پارلمانی به کشور لهستان سفر کرد.
به گزارش خبرنگار سیاسی عصر هامون، صبح امروز پشنگ ریگی نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی و عضو گروه دوستی هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به همراه سایر اعضاء هیات بنا به دعوت رسمی گروپسکی در پارلمان لهستان به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات سیاسی پارلمانی این کشور عازم ورشو شد.
وحید احمدی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- لهستان ریاست این هیات را بر عهده دارد و محمد اسماعیل سعیدی، سید محمد باقر عبادی و فتح الله حسینی نمایندگان مردم تبریز و بیرجند در مجلس شورای اسلامی سایر اعضاء این هیات هستند.
هیات پارلمانی کشورمان در طی مدت اقامت خود در ورشو با رئیس مجلس، رئیس گروه دوستی پارلمانی، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و جمعی دیگر از مقامات سیاسی و پارلمانی لهستان پیرامون راههای گسترش روابط دو جانبه و تحولات جاری منطقه‌ای و بین المللی و سایر موضوعات مورد علاقه گفت‌وگو و تبادل نظر نمایند.
دیدار با اساتید و دانشجویان کرسی زبان فارسی دانشگاه ورشو و بازدید از چند واحد صنعتی و کشاورزی از دیگر برنامه‌های این هیات در لهستان می‌باشد.
لازم بذکر است در اسفندماه 1393 همایش 540 سال روابط تاریخی ایران و لهستان در ورشو برگزار گردید که نشان دهنده عمق روابط دوستانه میان دو کشور می‌باشد همچنین سفر سال قبل وزیر خارجه لهستان و سفر اخیر نایب رئیس مجلس سنای لهستان در صدر یک هیات صد نفره اقتصادی متشکل از سرمایه‌گذاران و صنعتگران لهستانی به تهران در همین چارچوب ارزیابی می‌گردد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۹۸۳


ارسال