دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
3
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۵
در نطق میان دستور مطرح شد؛
هشدار نماینده زاهدان نسبت به خالی شدن شرق کشور از سکنه
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نسبت به خالی شدن شرق کشور از سکنه و به وجود آمدن مشکلات امنیتی در پی مهاجرت گسترده شرق نشینان هشدار داد.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون به نقل از ایسنا، حسینعلی شهریاری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس اظهار داشت: شرق کشور به علت زیرساخت‌های نامناسب آب و انرژی در حال خالی شدن از سکنه است و این غیر از مشکلات جدی که مهاجرت گسترده برای شهرها تحت عنوان حاشیه نشینی به وجود آورده مشکلات جدی امنیتی گسترده که به عمق ایران سرایت خواهد کرد را به وجود می‌آورد.
وی افزود: با توجه به تحرکات دشمن از اطراف و پدیده‌ی تکفیری‌ها رسیدگی به شرق کشور بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند.
این نماینده مجلس فقر و بیکاری را از معضلات جدی استان سیستان و بلوچستان عنوان و خاطر نشان کرد: تعداد بیکاران استان روز به روز بیشتر می‌شود و با گذشت دو سال از روی کارآمدن دولت جدید اشتغال در استان به وجود نیامده و این دولت هم نتوانسته در رابطه با اشتغال جوانان کار مهمی انجام دهد. در حالی که معضلاتی که در استان ما به وجود می‌آید به علت بیکاری و فقر است.
نماینده مردم زاهدان در مجلس ادامه داد: ما هر روز شاهدیم که تعدادی از عزیزان ما در استان به شهادت می‌رسند، چند نفر به خاطر حمل چند گالن گازوئیل و سوخت در ماشین می‌سوزند، افرادی مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرند یا مرزبانان ما به جرم این که از مرزها حمایت می‌کنند به شهادت می‌رسند. این در حالی است که بعضی از مرزها به طور جدی بسته شده و زندگی را بر مردم سخت کرده و بعضی جاها آزاد گذاشته شده و نوعی بی تدبیری در استان حاکم شده است.
شهریاری با تاکید بر لزوم پرهیز از تبعیض در پرداخت‌ها بین فرهنگیان نیز گفت: طرح دولت برای رتبه بندی معلمان مشکل آنها را حل نمی‌کند و ما باید برای این قشر فکر جدی‌تری کنیم پیش از اینکه مشکلاتی برای فرزندانمان به وجود بیاید.
وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس قانون اساسی کشور مجلس شورای اسلامی باید با اقتدارترین مجلس در بین مجالس دنیا باشد اظهار کرد: نه کسی می‌تواند مصوبات مجلس را ملقی کند و نه کسی می‌تواند این مجلس را منحل کند. اما متاسفانه عوامل داخلی مجلس نمی‌گذارند مجلس به وظایف خود عمل کند.
این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه مصوبات کنگره و سنای آمریکا در مورد مذاکرات هسته‌ای از سوی دولت این کشور قابل لغو است ابراز عقیده کرد: در کشور ما برعکس عمل می‌شود.
وی دولت را به نقض صریح قانون اساسی متهم کرد و افزود که دولت در حوزه‌هایی در مذاکرات وارد می‌شود و تعهد ایجاد می‌کند که اساسا از اختیارات مجلس است.
وی با بیان این که «معلوم نیست که دولتمردان ما در مذاکرات چه راهی در پیش گرفته‌اند و چه قول و قرارهایی گذاشته‌اند» گفت: ما نگرانیم که آنها تعهد ایجاد کنند و قراردادی امضاء کنند که از قرارداد ترکمانچای بدتر باشد. ما حاضریم مجلس و دولت آینده را در اختیار این عزیزان بذاریم، اما زیر بار این طور تعهدی نروند.
شهریاری با متهم کردن دولت به دنبال کردن تئوری شوک بزرگ نسبت به داخل کشور ادعا کرد:‌ ظاهرا دولت می‌خواهد با تبلیغات و همراهی رسانه‌های خارجی شکست‌ها و تسلیم‌ها را پیروزی معرفی کند و ما را در مقابل افکار عمومی قراردهد.
وی در بخش دیگری از نطق خود از عملکرد برخی از وزرا انتقاد کرد و گفت که در چنین شرایطی نمایندگان باید به وظیفه‌ی خود مبنی بر سوال استیضاح عمل کنند و هیات رئیسه نیز باید به سوگندی که خورده وفادار باشد.
این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به محاکمه احمد توکلی در دادگاه کیفری یاد آور شد: متاسفانه همه نمایندگان را تهدید می‌کنند و خط و نشان می‌کشند. در حالی که اصولی از قانون اساسی تصریح می‌کند که نمایندگان حق دارند در همه مسائل اظهار نظر کنند و نمی‌توانند نماینده را به سببب اظهاراتش در مجلس تعقیب و توقیف کرد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۰۶۸


ارسال
سردار
۱۳۹۴/۰۳/۰۵ ۱۰:۵۵
درود بر راست قامتان و عمیق نظران .حقیقت را بگ ولو به ضررت تمام شه