سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۴
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان،
افزایش الفت بین مسلمانان، مهم‌ترین برکت مسابقات بین‌المللی قرآن است
 
برگزاری مسابقات قرآنی برکات فراوانی برای جامعه اسلامی به ارمغان می‌آورد که یکی از آن‌ها، افزایش وحدت و الفت بین برادران شیعه و سنی است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از سنت نیوز، مولوی گل‌محمد سالارزهی، مدرس و مسؤول ترویج قرآن حوزه علمیه اهل سنت زاهدان گفت: برگزاری مسابقات قرآنی برکات فراوانی برای جامعه اسلامی به ارمغان می‌آورد که یکی از آن‌ها، افزایش وحدت و الفت بین برادران شیعه و سنی است.
وی بیان کرد: جلسات قرآنی چه به ‌صورت محافل انس با قرآن و چه به ‌صورت مسابقات، سبب می‌شود تا نسل جوان ما بیشتر با آیات وحی انس بگیرند و خوشبختانه کشور ایران در این زمینه پیش‌قدم است.
وی ضمن تقدیر از عملکرد اداره اوقاف در اجرای برنامه‌های قرآنی، افزود: یکی از اقدامات درخور تحسین اداره اوقاف، برگزاری مسابقات قرآنی در بالاترین سطح و دعوت از قاریان برجسته بین‌المللی و کشوری است.
مولوی سالارزهی اظهار کرد: جمهوری اسلامی در برگزاری مسابقات قرآنی در سطح جهان، بسیار برجسته و تحسین‌برانگیز عمل می‌کند و از سوی دیگر، اداره اوقاف و امور خیریه بیش از ۳۰ سال است که چه از لحاظ تعداد شرکت‌کنندگان و چه از لحاظ کیفیت اجرا، بالاترین سطح مسابقات را برگزار می‌کند.
وی افزود: این مسابقات مورد استقبال چشمگیر مسلمانان از کشورهای مختلف قرار می‌گیرد، به ‌طوری که امسال می‌بینیم نمایندگانی از ۸۱ کشور دنیا از جمله مصر، پاکستان، بنگلادش و عربستان حضور یافته و همین حضور قاریان سرشناس بین‌المللی در این مسابقات، خود بیانگر اهمیت و جایگاه ارزشمند آن است.
مدرس دارالعلوم اهل سنت زاهدان در پایان ابراز داشت: برپایی مسابقات قرآنی در سطوح مختلف می‌تواند تا حد زیادی در نهادینه کردن مفاهیم قرآنی در جامعه مؤثر باشد، از این رو هر چه با کیفیت و وسعت بیشتری برگزار شود، تأثیرگذارتر خواهد بود.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۱۹۸


ارسال