پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۱
رییس هیئت کوهنوردی شهرستان خاش ؛
کوهنورد ایرانی مقیم آلمان قله ۴۰۵۰ متری تفتان را فتح کرد/ تصاویر
 
رییس هیئت کوهنوردی شهرستان خاش از صعود علی کرمانی کوهنورد ایرانی مقیم آلمان به قله تفتان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون ، یونس کوهبان در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به صعود علی کرمانی ایرانی مقیم آلمان به قله ۴۰۵۰ متری تفتان، اظهار کرد: حضور این پیشکسوت کوهنوردی در ترغیب و تشویق افراد دیگر جامعه جهت صعود به تفتان تاثیرگذار است.

وی افزود: کوهنوردی از ورزش‌های مهیج در کشور است که هیجان زیادی دارد و بر همین اساس این ورزش در کشور با وجود قله تفتان و سایر قله های کشور طرفداران زیادی دارد.

کوهنورد و معدن شناس ایرانی مقیم آلمان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: به دلیل هیجان زیادی که این ورزش دارد و همچنین تاثیر مثبت آن بر سلامتی و تندرستی انسان این ورزش طرفداران زیادی در تمام رده‌های سنی دارد.

علی کرمانی گفت: طبیعت تفتان و جاذبه های منطقه بکر و بی نظیر است و تفتان گوهری ناب در دل کویر ایران است که با غرور و استواری قامت بلند خود را برای تماشای رهگذران آراسته است.

وی از غارها، صخره ها، رودخانه ها، چشمه های آب سرد و گرم، دریاچه طبیعی سردریا، آبشارها، روستاهای سرسبز، دامنه ها و کوهپایه های با نشاط بعنوان نعمت های ارزشمند خدادادی یاد کرد و بر حفظ و نگهداری از این طبیعت زیبا تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار تفتان ما، این کوهنورد دارای دکترای زمین شناسی و پس از ۴۵ سال دوری از وطن قله تفتان را فتح کرده است.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

seod ali.

.

انتهای پیام/4382

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۲۵۸
مرجع : تفتان ما


ارسال