شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۵
رييس شوراي شهر خاش:
مسئولان خاش از ورزشکاران حمایت کنند
 
رییس شورای شهر خاش گفت: مسئولان خاش از ورزشکاران حمایت کنند.
به گزارش عصر هامون به نقل از تفتان ما، یارمحمد شهنوازی در نشست ویژه حمایت از ورزشکاران خاش، گفت: با توجه به اینکه تیم ووشوی این شهرستان به نمایندگی از کشورمان در مسابقات جهانی گرجستان در تیرماه امسال شرکت خواهد کرد، ضرورت دارد از این تیم هفت نفره به صورت ویژه حمایت شود.

یارمحمد شهنوازی افزود: این تیم سال قبل با حمایتهای شهرداری و شورا و اداره ورزش و جوانان توانست در مسابقات کشوری مقام نخست را کسب کند.

وی اظهار داشت: ورزشکاران جوان این رشته از قوت و توانایی و استعداد فوق العاده ای برای حضور در عرصه رقابت با رقبای جهانی برخوردارند و اگر زمینه حمایت و تشویق آنان فراهم شود این عزیزان می توانند برای کشور افتخار کسب کنند.

رییس شورای اسلامی شهر خاش بیان کرد: در سیستان و بلوچستان ظرفیتهای خوبی برای پرورش استعداد ها وجود دارد و اگر ورزشکاران با استعداد ما مورد حمایت قرار گیرند رشته های ورزشی مورد نظر سالها در عرصه های مختلف مدال کسب کرده و برای کشور عزت می آفرینند.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خاش نیز با قدردانی از همکاری و حمایت مجموعه مدیران اعم از فرمانداری، بخشداری مرکزی، شورای شهر و شهرداری و غیره از ورزشکاران گفت: سال گذشته شهرداری خاش برای به موفقیت رساندن تیم ووشو در مسابقات کشوری افزون بر ۵۰۰ میلیون ریال هزینه کرد.

عبدالغفور قلندرزهی اظهار داشت: ورزشکاران این شهرستان با انجام سفرهای سخت و طاقت فرسا، نداشتن امکانات و تجهیزات در عرصه رقابت با تیمهای قدرتمندی مانند شهرداری زنجان که زنجان مهد ووشوی ایران است و نیز تیم شهرداری بندرعباس که تیم بدون رقیب سالهای اخیر بوده اند، توانستند در مسابقات قدرتمندانه ظاهر شوند و علاوه بر کسب مقام نخست مسابقات عنوان فنی ترین تیم را کسب کنند.

وی با طرح مباحث هم مرز بودن با کشورهای افغانستان و پاکستان و خطرات مصرف مواد مخدر و گرفتار شدن در دام اعتیاد جوانان و فراهم شدن زمینه یاس و نا امیدی در ورزشکاران با استعداد منطقه بیان کرد: اگر سرمایه گذاری در مباحث ورزش و جوانان بیشتر باشد علاوه بر اینکه جامعه ما سالم می ماند زمینه برای پرورش استعداد ها و کسب موفقیت ها در ابعاد مختلف فراهم می آید.

شهردار خاش نیز گفت: شهرداری خاش از امسال و برای نخستین بار در سطح استان کار ساخت یک مجموعه ورزشی ویژه جوانان و خانه ووشوی شهرستان با پیش بینی اعتباری افزون بر سه میلیارد ریال را شروع کرده و انتظار می رود این پروژه حداکثر تا دوسال آینده به مرحله تکمیل و بهره برداری برسد.

عبدالمجید تمندانی افزود: در سالجاری نیز اولویت ما حمایت از تیم ووشو و تلاش برای اعزام آن به مسابقات لیگ برتر کشوری بوده و در کنار آن از سایر ورزشکاران ملی و قهرمانان مسابقات آسیایی و بین المللی نیز حمایت می کنیم.

مجتبی شجاعی بخشدار مرکزی خاش نیز با اشاره به اینکه در استان ما ظرفیتهای خوبی برای حمایت از ورزشکاران و نام آوران سایر عرصه ها وجود دارد گفت:حمایتهای مجموعه منطقه آزاد تجاری صنعتی، صنایع بزرگ شامل سیمان خاش و سیستان و سایر کارخانه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی در کنار حمایتهای دولتی و مردمی می تواند به موفقیت عزیزان ورزشکار و غیره کمک کند.

وی از این بابت که ورزشکاران فعال و توانمند منطقه نمی توانند برای اعزام در مسابقات مختلف هزینه های سفر و مخارج خود را تامین کنند ابراز تاسف کرد و اظهار داشت:حمایت از کسانی که برای کشور و سربلندی میهن اسلامی تلاش می کنند باید دغدغه مهم همگان باشد.

در این نشست در خصوص تامین بخشی از هزینه های سفر هفت نفر از ورزشکاران و مربیان شامل تهیه ویزا و پاسپورت و مخارج هتل، خواب و خوراک آنان تصمیم گیری شد.

انتهای پیام/4382

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۲۶۵
مرجع : تفتان ما


ارسال