شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۹
گفت و گویی با کارآفرین برتر خاشی؛
افق آینده با اتکا به خودباوری دور از دسترس نیست
 
از قدیم گفتن خواستن توانستن است و من با هدف بالابردن راندمان تولید و استفاده صحیح از منابع آبی و کاهش هزینه ها توانسته ام به نحو احسنت از زمین های کشاورزی و زراعی خودم استفاده نمایم و مجتمع چند منظوره کشاورزی و دام پروری را در منطقه قادرآباد پشتکوه ایجاد کنم.
به گزارش سرویس اقتصادی عصر هامون به نقل از تفتان ما، «اقتصاد مقاومتی» نخستین بار توسط مقام معظم رهبری در شهریو ۸۹ در دیدار با  تعدادی از کارآفرینان سراسر کشور وارد ادبیات سیاسی و اقتصادی کشور شد و این مسئله راهکار بسیار مناسبی جهت مقابله با تحریم های اقتصادی است که توسط دشمن بر کشور ما تحمیل شده است.

با نگاه به حضور نیرویی مردمی مانند بسیج در عرصه های مختلف انقلاب و مرتفع ساختن معضلات جامعه طی تاریخ انقلاب اسلامی، بسیجیان و جهادگران در بکارگیری اقتصاد مقاومتی و پیروزی در جبهه اقتصادی در مقابل کفر جهانی نیز می  توانند به پیروزی دست یافته و حضور این عزیزان می تواند نوید بخش آینده ای روشن برای اقتصاد ایران اسلامی باشد.

در هر جامعه‌ای برای توسعه و پیشرفت خود نیاز  به ایده های تازه و بدیع دارد تا از این رهگذر در عرصه جهانی نیز از قافله رقابت عقب نماند و از رقیبان خود جلو بزند.

توجه به کارآفرینان و به خصوص کارآفرینان بسیجی در هر جامعه و مکانی نوید بخش آینده ای روشن برای آن جامعه می باشد چون که خروج محیط پیرامونی از رکود و بیکاری زمینه ای برای رشد و تقویت این نهضت کارآفرین خواهد بود.

شاید تعریفی که بتوان از کارآفرین کرد کمی دشوار باشد اما می توان آن را به جریان بالنده ی تشبیه کنیم که نه تنها ایجاد کسب و کار را در یک جامعه موجب می شود بلکه شادابی و نشاط را به جامعه و خانواده ارزانی میدهد.

این فرآیند نو آور منجر به ایجاد رضایتمندی در جامعه شده و زمینه ای برای استفاده هرچه مطلوب تر از فرصت ها و ظرفیت های موجود فراهم می کند.

کارآفرینی علاوه بر ایجاد تغییر و تحول سازنده در کشور، در خلق ثروت نیز اثرگذار بوده و به توسعه و پایداری اقتصادی کمک می‌کنند.

این روزها که جامعه با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می‌کند، وجود کارآفرینان و ایجاد بستر برای اشتغال، نعمتی بس بزرگ است که باید آن را قدر دانسته و در راستای تقویت این فرهنگ و کمک به فعالان این عرصه کوشید.

با توجه به برنامه های ویژه بسیج در امر کارآفرینی از اینرو با یکی از بسیجیان کارآفرین خاشی به گفت و گو پرداختیم.

قادر مهپور یکی از کارآفرینان بسیجی موفق شهرستان خاش است که توانسته برای شهرستان خاش کارآفرینی کند.

این کارآفرین بسیجی و فرزند ایران کوچک یعنی شهر خاش با همت والای خود، زیربال جوانان بیکار زیادی را گرفته و آنان را به کار مشغول کرده است.

این بسیجی فعال توانسته کار خود را با هزینه ای بسیار اندک آغاز کند و امروز صاحب بزرگترین مجتمع تولیدی در این شهرستان شده است و توانسته توانمندی خویش را به منصه ظهور برساند.

karafarin (14)

این کارآفرین خاشی و مجموعه زیرنظر وی با پرورش دام ها وطیور و همچنین کشاورزی، نه تنها به ایجاد اشتغال در جامعه کمک کرده که به اقتصاد کشور و تولید داخلی نیز توجه داشته است.

این کارآفرین بسیجی موفق که ۵۰ سال سن دارد، اظهار داشت: ایجاد کار در جامعه نیازمند فکر و ایده‌پردازی است اما در این میان حمایت مسئولان و نیروی مردمی بسیج از کارآفرینان، موضوعی است که نباید از آن غفلت شود.

وی در ادامه ابراز داشت: از نهاد مردمی بسیج که به اینجانب در ساخت این مجتمع کمک کرده بسیار تشکر می کنم و ان شاالله با کمک های بیشتر بتوانم این مجتمع چندمنظوره  را گسترش داده و افراد بیشتری را مشغول کار کنم.

karafarin (12)

قادر مهپور این کارآفرین بسیجی موفق شهرستان خاش تصریح کرد: از قدیم گفتن خواستن توانستن است و من با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی و نیز بالابردن راندمان تولید و استفاده صحیح از منابع آبی و کاهش هزینه ها توانسته ام به نحو احسنت از زمین های کشاورزی و زراعی خودم استفاده نمایم و مجتمع چند منظوره کشاورزی و دام پروری را در منطقه قادرآباد پشتکوه ایجاد کنم .

وی با اشاره به این مطلب که  این مجتمع با سرمایه تخصصی و تسهیلات بانکی ۵۰۰ میلیون ریال  ایجاد شده است بیان کرد: در این مجتمع  اقدام به پرورش انواع دام از جمله شتر، گوسفند، گوساله و انواع مرغ محلی، مرغابی، اردک، شتر مرغ و بوقلمون کرده ام و زمینه  اشتغال بیش از ۱۵ نفر را در این مجتمع را فراهم نموده ام.

تفتان ما : کارآفرین خاشی

وی بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه خاش را یار و مددکار خود دانست و اذعان داشت: با حمایت و نظارت کارشناسان جهادکشاورزی و بسیج جامعه مهندسین و بسیج سازندگی این شهرستان ۳۰ هکتار از اراضی باغات خود را  به سیستم آبیاری نوین بارانی و قطره ای مجهز کرده ام.

شهنوازی یکی از کارگران این مجتمع با بیان اینکه این محل فقط محیط کار نیست بلکه به واقع می‌توان اینجا را محیط زندگی دانست، ابراز داشت: از خدای بزرگ می‌خواهم شرایطی مهیا شود تا همه مشغول کار بوده و کسی به دیگری نیازمند نباشد.

تفتان ما : کارآفرین خاشی

تفتان ما : کارآفرین خاشی

تفتان ما : کارآفرین خاشیkarafarin-6

 

karafarin-5

 تفتان ما : کارآفرین خاشی

 

تفتان ما : کارآفرین خاشی

تفتان ما : کارآفرین خاشی

تفتان ما : کارآفرین خاشی

تفتان ما : کارآفرین خاشی

تفتان ما : کارآفرین خاشی

تفتان ما : کارآفرین خاشی

تفتان ما : کارآفرین خاشی

تفتان ما : کارآفرین خاشی

انتهای پیام/9031

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۲۸۴


ارسال