شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۸
سرهنگ بازنشسته پادگان 08 خاش:
روحیه استقامت و پایداری از افتخارات فتح خرمشهر است
 
یکی از سرهنگ های بازنشسته پادگان ۰۸ خاش گفت: از افتخارات فتح خرمشهر است که روحیه استقامت و پایداری را در ما زنده کرده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون ، سرهنگ بازنشسته عبدالغفور میرعرب در گفتگو با خبرنگار تفتان ما، ضمن تبریک سالرزو آزاد سازی خرمشهر، بااشاره به سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، اظهار کرد: سوم خرداد روز مقاومت،ایثار و پیروزی است و در چنین روزی پیروزی عظیمی به دست رزمندگان اسلام بهدست آمد و شکست دشمنی که شرق و غرب از آن حمایت می‌کردند، رقم خورد.

وی افزود: فتح خرمشهر موجب شد قدرت‌هاى استعمارىحساب کار خود را بکنند و از موضع تهاجم و حمله به موضع دفاع بیفتند.

میر عرب یادشهدای عملیات بیت‌المقدس را گرامی داشت و گفت: یادگاران دوران دفاع مقدسباید در بیان خاطرات جبهه‌های جنگ حق علیه باطل در هشت سال دوران زیبایدفاع مقدس، برای جوانان پیشرو باشند و خاطرات را برای آنان بیان کنند.

وی آمریکا و اسرائیل را از دشمنان درجه یک ایران نام برد و گفت: تحریم‌های دشمنان بر علیه مردم ایران،کوتاه فکری آنان را می‌رساند، زیراملت ایران، ملتی شجاع و غیور است و نخواهد گذاشت که تحریم‌ها جزو مشکلات  کشور قرار گیرد.

این سرهنگ بازنشسته بیان کرد: شهرخرمشهر پس از ۳۵ روز ایستادگی، پایداری و مقاومت مردم و به ویژه جواناناین شهر در چهارم آبان ۱۳۵۹ توسط دشمن بعثی عراق اشغال شد.

وی تصریح کرد:‌ از افتخارات فتح خرمشهر است که روحیه استقامت و پایداری را در ما زنده کرده است.

سرهنگ میر عرب با بیان اینکه خرمشهر بعد از ۱۹ ماه اشغال در سوم خرداد ۱۳۶۱ و بعد از ۲۴ روز رزم بی‌امان، به طور کامل آزاد شد، افزود : پرچم پر افتخارالله‌اکبر پس از آزادی خرمشهر بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده این شهرقهرمان به اهتزاز درآمد.

وی یادآور شد: با این پیروزی بزرگ، جنگ وارد مرحله نوینی شد ورزمندگان اسلام با تهاجمات کوبنده خود مرحله به مرحله پیروزی‌های تازه‌ایرا به مسلمانان ایران و جهان هدیه کردند.

وی گفت: یکی از موارد بارز جلوه‌های نصرت الهی و مهمترین و زیباترین روزهای جنگ و انقلاب، فتح خرمشهر بود.

وی اظهار کرد: امام خمینی (ره) فرمودند که فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخهشت ساله جنگ تحمیلی بود و در فتح خرمشهر خط بطلانی بر تمام پندارهاییکشیده شد که فکر می‌کردند می‌توانند با نظام جمهوری اسلامی مبارزه و اینانقلاب را سرنگون کنند.

انتهای پیام/4382

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۲۹۰
مرجع : تفتان ما


ارسال