دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
پس از گران شدن قیمت بنزین در کشور رانندگان تاکسی زاهدان در حرکتی عجیب اقدام به فروش بنزین های 700 تومانی خود در جایگاه های سوخت کردند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، در حالی که دولت 2 روز است که آزاد سازی قیمت بنزین را مطرح کرده است اما در سیستان و بلوچستان بازار تاکسی های زاهدان اساسی داغ شده است به گونه ای که با وجود گفته های مدیر عامل شرکت تاکسی رانی زاهدان که گفته بود هیچ گونه افزایش نرخی برای تاکسی ها اعلام نشده است اما برخی رانندگان تاکسی هزینه های گزافی از مسافران جهت رفت و آمد در سطح شهر دریافت می کنند و در پاسخ به اعتراض شهروندان اعلام می کنند که نرخ کرایه ها افزایش یافته است.
افزایش 70 درصدی نرخ کرایه های تاکسی در زاهدان تنها حرکت رانندگان تاکسی سیستان و بلوچستان پس از افزایش نرخ بنزین نیست بلکه در اقدامی دیگر شاهد هستیم که برخی رانندگان تاکسی بنزین های 700 تومانی موجود در کارت های سوخت خود را در جایگاه های سوخت به شهروندان با قیمت 700 تومان می فروشند و باقی پول را از عوامل جایگاه پمپ بنزین می گیرند.
آزاد سازی قیمت بنزین در سیستان و بلوچستان تنها در تاکسی ها خلاصه نشد و پس از اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران مبنی بر اینکه سهمیه موجود در کارت‌ها تا شهریور ماه اعتبار دارد تنها کافی ست سری به جایگاه های سوخت استان بزنیم آن وقت شاهد هجوم مردمی خواهیم بود که 20 لیتری ها را در صندوق عقب خودرو خود قرار داده اند و اقدام به سوخت گیری در دبه ها و 20 لیتری ها می کنند.
صف های طولانی این روز های جایگاه های سوخت سیستان و بلوچستان نشان از خلاف های متعدد دارد از قاچاق سوخت گرفته تا سوخت گیری در دبه ها و ظرف های در بسته ای که قبلا اقدام این کار ممنوع اعلام شده بود و امروز شاهد سوخت گیری در این دبه ها هستیم.
یکی از رانندگان تاکسی زاهدان علت فروش بنزین 700 تومانی خود را نداشتن امید به آینده اعلام کرد و افزود: دولت به یکباره نظرش تغییر می کند بعید نیست فردا سهمیه سوخت تاکسی داران را قطع کند و همان هزار تومان در اختیار ما قرار دهد.
وی با بیان اینکه اگر سهمیه ای به تاکسی داران تعلق نگیرد خودرو را می فروشد، گفت: تمام منبع در آمد خانواده ام همین تاکسی است اما اگر قرار باشد هزینه بنزین قطع شود و یا افزایش نرخ بنزین را شامل شود دیگر داشتن تاکسی دردی از مشکلات خانواده ام را دوا نمی کند و تنها استهلاک خودرو بر دوش من می افتد.
پیش از این نیز که سهمیه ماهیانه تاکسی‌ها ‪ ۸۰۰‬لیتر اعلام شده بود برخی رانندگان سیستان و بلوچستان مقداری از سهمیه روزانه خود را به صورت آزاد می‌فروختند و درآمدی را بدون این که خودرو خود را مستهلک کرده و یا مجبور باشند ساعات طولانی را پشت فرمان بنشینند، براحتی کسب می کردند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۳۱۹


ارسال