سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ,18 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۸
به منظور ایجاد شهری پاکیزه صورت می گیرد؛
تجمع اعضا کمپین «شهردار شهرمان باشیم» مقابل شهرداری زاهدان
 
در راستای تحقق بخشیدن به فرمایش مقام معظم رهبری درباره ایجاد روحیه مطالبه، خواستن و مدعا داشتن جوانان، گردهمایی بزرگ حامیان محیط زیست در زاهدان برگزار می شود.
دبیر اجرایی گردهمایی محیط زیست در زاهدان با بیان این مطلب در گفت و گو با عصر هامون گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب خطاب به دانشجویان و جوانان فرمودند که باید در زمینه های مختلف علمی و فرهنگی مطالبه گری صورت گیرد تا افقی روشن برای آینده پیش رو داشته باشیم گردهمایی جوانان مطالبه گر با محوریت حفظ و حراست از محیط زیست در زاهدان برپا می شود. 
امیرجلالی، افزود: این گردهمایی با حضور دانشجویان، فرهیختگان، اساتید دانشگاهی، اقشار و صنوف مختلف مردم شهر زاهدان فارغ از هرگونه جناح بندی سیاسی و تنها در راستای ایجاد شهری پاکیزه صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: مسأله پاکیزگی شهر و محیط زیست موضوعی نیست که بتوان تنها از یک یا چند ارگان دولتی آن را مطالبه کرد بلکه باید فرهنگ جمع آوری صحیح زباله و حفظ و حراست از محیط زیست در میان مردم نیز به عنوان یک فرهنگ عمومی نهادینه شود تا ضمن بهره برداری خود از محیطی سالم، زندگی آیندگان مان را به خطر نیندازیم.
دبیر اجرایی این گردهمایی خاطرنشان کرد: کلان شهر زاهدان همواره در مقاطع مختلف سال پذیرای مهمانان و مسافران بسیاری است اما متأسفانه وضعیت پاکیزگی و جمع آوری زباله ها در این شهر بسیار ضعیف و نامطلوب می باشد که این گردهمایی در اعتراض به همین کاستی ها برگزار می شود.
جلالی تأکید کرد: همه مردم در بحث جمع آوری زباله وظیفه دارند و به همین مناسبت این کمپین با شعار «شهردار شهرمان باشیم» آغاز بکار کرد و قرار است تمام افرادی که نسبت به نظافت شهری که در آن زندگی می کنند دغدغه دارند 10 صبح روز دوشنبه هفته آینده در مقابل شهرداری مرکزی زاهدان تجمع کنند. 
جلالی تصریح کرد: در این تجمع محیط زیستی که با اخذ مجوز از مراجع قانونی و ارگان های ذیربط است نمایشگاه عکس های ارسالی شهروندان از وضعیت زباله ها در معرض دید عموم قرار می گیرد. 
وی بیان کرد: برپایی ایستگاه نقاشی ویژه کودکان و تجلیل از برخی شهروندان مسئول در قبال پاکیزگی و گسترش فضای سبز از دیگر برنامه های پیش بینی شده این گردهمایی است.
جلالی خاطرنشان کرد: در این گردهمایی که ساعت 10 صبح روز دوشنبه 11 خردادماه جاری صورت می گیرد کلیه شهروندان می توانند شرکت کنند و پیشنهادات و نظرات خود را برای داشتن شهری پاکیزه ارائه کنند. 
شایان ذکر است: اعضای کمپین «شهردار شهرمان باشیم» در اعیاد شعبانیه با حضور در برخی خیابان های پرتردد زاهدان در حرکتی خودجوش و مردمی اقدام به نظافت معابر شهری کردند که این حرکت مورد استقبال جمع زیادی از شهروندان قرار گرفت.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۳۷۳


ارسال