سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
1
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۲
امام جمعه زابل در نشست هم اندیشی فعالان رسانه سیستان :
مسئولین باید به وعده هایی که می دهند عمل کنند
 
عصر روزپنجم خرداد ماه نشست هم اندیشی فعالین رسانه ای از خبرگزاریهای منطقه سیستان با حضور حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در زابل تشکیل شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون،به نقل از اوشیدا: عصر روز پنجم خرداد ماه نشست هم اندیشی فعالین رسانه ای از خبرگزاریهای منطقه سیستان با حضور حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در زابل تشکیل شد.
این نشست هم اندیشی هر ماه در محل دفتر امام جمعه زابل برای بررسی و بیان مسائل و دغدغه های منطقه سیستان و همچنین ارائه طرح و ایده و راهکار جهت برون رفت از مشکلات برگزار می شود.
در این جلسه هر کدام از فعالین رسانه ای به بیان نکته نظرات پیرامون سفر اخیر استاندار سیستان و بلوچستان،منطقه آزاد ،تجارت چمدانی ،فرصت های ورزشی برای جوانان سیستانی ،تالاب هامون ،پیگیری حق مرزی معلمان زابل و بنجار پرداختند.
حجت الاسلام کیخا در این نشست پس از شنیدن گفته های حاضرین گفت: مسئولین باید به وعده هایی که می دهند عمل کنند، و مردم منطقه سیستان مطمئن باشند که که ما با تمام توان پیگیر مطالبات آنها خواهیم بود.
وی افزود: رسانه تیزبین در یک منطقه قطعاً باعث پیشرفت و توسعه در آن منطقه خواهد شد به شرط آنکه هدف و نیت برای رضای الهی باشد.
کیخا ضمن تأثیر گذاری بسیار زیاد رسانه‌ها در حل مشکلات و معضلات منطقه، از رسانه ها به عنوان پل‌های ارتباطی بین مردم و مسئولین یاد کرد و افزود: از ویژگی‌های خبرنگاران هنرنگاه کردن، پیگیری جدی معضلات و مشکلات تا حصول نتیجه، طرح سئوالات فنی از مسئولین و… می باشد که این موارد منجر می شود تا مسئولین وقتی مورد پرسش و پاسخ قرار گیرند در خصوص کارهای انجام شده یا نشده جواب بدهند.
وی افزود: تریبون نماز جمعه زبان گویای مردم در پیگیری مطالبات به حق آنها در این منطقه خواهد بود.
امام جمعه زابل ضمن اشاره به اختلاف سلیقه بین آحاد مردم گفت: همه مردم ید واحد هستیم و با داشتن اختلاف سلیقه باید هدف مشترکی که همان ساختن و آباد کردن سیستان است را حفظ کنیم.
کیخا بیان کرد: مردم و مسئولین با داشتن تقوا و با در نظر گرفتن حضور خداوند در تمامی مراحل و پیگیریهای مشکلات سیستان هدف خارج شدن از مشکلات را دنبال می کنند.
امام جمعه زابل همچنین با گلایه از عدم اجازه فروش سوخت مرزنشینان گفت : چگونه است که فروش سوخت برای یکسری افراد اشکالی ندارد در حالی که فروش سوخت توسط روستایی ما که در حد دو یا سه گالن است تهدیدی برای دولت محسوب می شود؟
حجت الاسلام کیخا افزود: نگاه‌ها باید بلند و فرا جناحی و به خاطر خدا و در جهت خدمت به خلق باشد که اگر چنین باشد حمایت حضرت باری تعالی را در بر خواهد داشت ولی اگر غیر از این باشد نفس معنوی از بین خواهد رفت.
وی در ادامه گفت: دولت وظیفه دارد تا به مردم رنج دیده سیستان که سالهاست طعم تلخ خشکسالی، طوفان‌های شن، ریزگردها و… را می‌چشند یارانه ویژه بدهد، و باید در نظر داشت که این منطقه، دارای شرایطی بحرانیست و باید به صورت اورژانسی به آن توجه شود.
وی همچنین در بخشی دیگری از سخنان خود خواستار تخصیص اعتبارات ناشی از انتقال آب زابل به زاهدان به منطقه سیستان شد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۳۸۴


ارسال