دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۹
مدیر برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت استان ،
اتباع خارجی از خدمات جامع سلامت بهره مند می شوند
 
سعید مسکینی از طرح اجرایی" ارایه خدمات جامع سلامت به مردم مناطق حاشیه شهر" خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، سعید مسکینی در گفت و گو با دادمردان اظهار داشت:در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت ،مردم مناطق حاشیه نشین  زاهدان سرشماری میشوند.

با اشاره به اینکه این طرح هم اکنون در ۶۳ نقطه حاشیه ای استان در حال اجرا است بیان داشت: علاوه بر ۲۴ پایگاه موجود ۱۶ پایگاه جدید در مناطق حاشیه نشین احداث شده است که به بخش خصوصی واگذار می گردد.

مدیر برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت استان تفاوت این طرح با طرح های قبل را فعال نمودن پایگاه ها برای ارائه خدمات بیشتر در این مناطق عنوان کرد و گفت: یعنی اگر خانواده ای مراقبت های بیمارستانی را انجام نداده است با پیگیری مدام بصورت تلفنی و حضوری توسط داوطلبین سلامت آنها مراقبت ها را انجام خواهند داد.
مسکینی ادامه داد: این سر شماری هر سال برگزار می شود، ما در این طرح روند حیاتی افراد که نمودار جمعیتی هر منطقه است را شناسایی می کنیم و برای هر گروه سنی برنامه و مراقبت های خاص خودش را انجام خواهیم داد.
وی  با اشاره به این که اتباع خارجی هم در این سرشماری شمرده می شوند تا بتوانند از خدمات استفاده کنند، افزود: از اهم مردم ایرانی و غیر ایرانی تقاضا داریم در این بازه زمانی که هیچگونه محدودیتی برای ارایه خدمات به افراد ندارد، اطلاعات دقیق هویتی را ارایه دهند تا ما بتوانیم پیگیر مراقبت های سلامتی آنان باشیم.
انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۴۰۳
مرجع : دادمردان


ارسال