جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ,15 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۶
حیوانی خوش عکس که باعث انقراض حیوانات زشت شده است+ عکس
 
از آنجا که اکثر توجه عمومی به حفظ حیوانات خوش عکسی چون پاندا از انقراض معطوف شده، یک انجمن تازه تأسیس تلاش می کند آگاهی مردم را از اهمیت حفظ زشت ترین حیوانات در معرض خطر انقراض ارتقا دهد.
به گزارش عصر هامون، برای همه این مسئله واضح و مبرهن است که حیوانات دوست داشتنی و بانمکی که در معرض خطر انقراض قرار دارند، بیشتر مورد توجه قرار گرفته و برای حفظ و نگهداری آنها بیشتر هزینه می شود.

اما یک انجمن تازه تأسیس که در راستای حفظ و نگهداری حیوانات زشت آگاهی رسانی می کند، اعتقاد دارد پاندای زیبا و دوست داشتنی بیش از حد توجه عمومی را به انقراض نسل خود معطوف کرده است، در این میان آیا کسی به گونه در حال انقراض تمارین ابلق که موجودی شبیه یک میمون بداخلاق و یک خفاش است توجه می کند؟ اعتقاد این انجمن بر این اساس نیست که پاندا ارزش توجه کردن ندارد بلکه درحال حاضر پاندا جای بسیاری حیوانات مهم دیگر که در معرض انقراض هستند اما به اندازه پاندا خوش عکس نیستند را گرفته است.

انجمن حفظ حیوانات زشت به عنوان یک ستاد آگاه سازی با استفاده از کمدی تلاش کرده توجه مردم را به حیوانات زشتی چون قورباغه بینی خوکی جلب کرده است که تاکنون در عرصه پشتیبانی ناکام بوده اند.

این انجمن با برگزاری رویدادهای که طی آن دانشمندان یک گونه زشت در معرض خطر انقراض را به بحث و بررسی می گذارند تلاش می کند، آگاهی عمومی را نسبت به اهمیت حفاظت از این نوع حیوانات ارتقا دهد.

هدف این انجمن جمع کردن خیریه به طور مستقیم نیست، بلکه این فعالیتها تنها ارتقای آگاهی عمومی را مدنظر قرار داده است تا درجایی دیگر اگر نیاز به کمکهای مردمی بود این آگاهی موثر واقع شود.

انجمن حفظ حیوانات زشت با ریاست سیمون وات، زیست شناسی اداره می شود که سخنرانی های وی در جشنواره بین المللی علم ادینبورو موجبات شهرت وی را رقم زده است.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۴۱
مرجع : جام نیوز


ارسال