شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۸
میگو هم چینی شد!
 
عضو هیئت مدیره‌ی اتحادیه صادرکنندگان آبزیان از ورود سرمایه‌گذاران چینی در صنعت پرورش میگوی چابهار خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، هادی سنگانیان افزود: هم‌اکنون پنج نفر سرمایه‌گذار چینی در چابهار مشغول کار روی چهار مزرعه پرورش میگو هستند.
وی گفت: این سرمایه‌گذاران چینی به‌صورت مشارکتی با سرمایه‌گذاران ایرانی در چابهار فعالیت خود را برای نخستین بار آغاز کرده‌اند.
به گفته‌ی عضو هیئت مدیره‌ی اتحادیه‌ی صادرکنندگان آبزیان، این افراد از کارشناسان خبره در زمینه‌ی صنعت میگو در چین محسوب می‌شوند.
وی با اشاره به این‌که طی سالهای گذشته شیوع بیماری در مزارع چین زیاد بوده اما آنها بالاخره موفق شده‌اند که بیماری را کنترل کنند، اظهار کرد: بنابراین امید می‌رود با استفاده از تجربه این سرمایه‌گذاران بتوانیم امسال به موقع بیماری را کنترل کنیم.
سنگانیان یادآور شد: پارسال، به‌علت شیوع بیماری در مزارع چابهار و عدم کنترل به موقع آن، بیش از 70 درصد محصولات نابود شد.
سنگانیان یادآور شد: این در حالی است که عده‌ای از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در نقطه‌ی صفر مرزی در سواحل چابهار به امید رونق اقتصادی منطقه به تولید میگو چشم دوخته‌اند.
به گفته‌ی این عضو هیئت مدیره‌ی اتحادیه‌ی صادرکنندگان آبزیان ایران، مشکلات باید به سرعت برطرف شود تا فرصتی برای ذخیره‌سازی لاروها و آماده‌سازی مزارع وجود داشته باشد.
وی با اشاره به این‌که پارسال، 200 تن میگوی پرورشی از مزارع چابهار تولید شد، گفت: در صورت عدم شیوع بیماری رقم تولید در چابهار تا چند برابر افزایش می‌یافت.
وی در ادامه با اشاره به این‌که امسال 22 هزار تن میگوی پرورشی در مزارع کشور تولید شده است، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با برگشت مزارع چابهار به تولید میگو، سهم قابل توجهی از میگوی تولید شده کشور را به این شهرستان اختصاص دهیم.
این سرمایه‌گذار بخش خصوصی در تولید میگوی چابهار خاطرنشان کرد: هم‌اکنون از 200 مزرعه موجود در چابهار، 14 مزرعه پرورش میگو برای تولید امسال تجهیز شده‌اند.
وی اظهار امیدواری کرد بتوانیم با کنترل به‌موقع بیماری امسال شاهد تولید میزان قابل قبولی میگو در چابهار باشیم.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۴۸۶
مرجع : ایسنا


ارسال