جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ,22 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۲
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان؛
سیستان و بلوچستان جوانترین استان کشور /۶۳ درصد جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند
 
مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت :استان سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور 11 درصد مساحت ایران اسلامی را به خود اختصاص داده که جوانترین استان کشور است.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول ، حسین ثوری در دیدارجوانان جامعه استان با نماینده ولی فقیه در استان به مناسبت روز جوان اظهار داشت : رشد جمعیتی استان سیستان و بلوچستان ۳/۷ درصد است درصورتیکه میانگین رشد در کشور ۱/۳ درصد می باشد.

وی با بیان اینکه بیش از بیش باید نسبت به جوانان حساس تر باشیم افزود: ۳۵ درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان را افراد زیر ۱۶ سال تشکیل می دهند که یک ظرفیت بسیار بالایی است برای اینکه جوانان برومند و ارزشمند بگونه ای هدایت شوند که در چرخه تولید و صنعت این مرزو بوم موثر باشند .

ثوری با بیان اینکه ورزش هیچ گاه جدا از مقوله جوان نیست ادامه داد :۶۳ درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان را افراد زیر ۳۴ سال تشکیل می دهند که بیانگر جمعیت جوان و سرشار از نشاط در استان است.

وی گفت :در حوزه ورزش در استان سیستان و بلوچستان طی سال گذشته ۱۲ رخ داد ملی و دو رخداد بین المللی در استان را میزبان بودیم که توانست برایند خوبی را در خارج از استان داشته باشد.
انتهای پیام/4382

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۴۹۹


ارسال