واکنش بازار مرغ به گرانی بنزین

خبرگزاری مهر , 12 خرداد 1394 ساعت 13:19

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی ضمن اعلام نرخ جدید مرغ و ماهی در بازار، گفت: افزایش نرخ سوخت، قیمت تمام شده تولید مرغ را بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان افزایش می‌دهد.


به گزارش سرویس اقتصادی عصرهامون،مهدی یوسف‌خانی  قیمت مرغ در را مراکز خرده فروشی ۶۴۰۰ تومان، تحویل به واحدهای صنفی ۵۹۰۰ تومان، درب کشتارگاه ۵۸۰۰ تومان و در میدان بهمن ۵۶۰۰ تومان اعلام کرد.
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی، قیمت ماهی را نیز بدون تغییر نسبت به هفته گذشته اعلام و اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان قیمت ماهی افزایشی ندارد، ضمن اینکه نرخ مرغ در این ایام حداکثر به ۶۸۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان می‌رسد و با توجه به عرضه فراوان این کالا افزایش قیمت به بیش از این میزان بعید است.
یوسف‌خانی در مورد تاثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت تمام شده تولید مرغ نیز اظهارداشت: فعلا با افزایش قیمتی مواجه نیستیم اما از آنجا که در بخش حمل و نقل، کشتارگاه‌ها و مرغ‌داری‌ها از سوخت استفاده می‌‌شود در ماه‌های آینده این امر سبب افزایش حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی قیمت تمام شده تولید خواهد شد.
به گفته وی، در حال حاضر قیمت انواع ماهی در بازار نیز بدین شرح زیر است؛ شیرجنوب ۲۵ هزارتومان، کپور ۱۶ هزارتومان، قزل‌آلا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان، شیر نیزه‌ای ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان، تیلاپیا ۲۱ هزارتومان، آمورجنوب ۱۷ هزارتومان، آزاد دزفولی ۹۵۰۰ تومان و حلوای سیاه ۱۷ هزار تومان. ‌
انتهای پیام/4382


کد مطلب: 68588

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/68588/واکنش-بازار-مرغ-گرانی-بنزین

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/