چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس فراکسیون صنعت حمل و نقل جامع کشور گفت: اگر دولت در رفع مشکل تاکسی داران و یا وسیله نقلیه عمومی اقدامی انجام ندهد عمده این افراد بیکار خواهند شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون،به نقل از اوشیدا:در پی نارضایتی همشهریان و هم استانی ها بویژه تاکسیدارانی که زندگی و معیشت روزمره آنها ارتباط مستقیمی با این فرآورده نفتی دارد اعتراضاتی در تک نرخی شدن بنزین داشتند و خواستار لحاظ کردن یارانه و دیگر تسهیلات به این قشر از جامعه که شغل آنها ارتباط مستقیمی با بنزین دارد شدند.
پس از افزایش قیمت بنزین و تک نرخی شدن آن رئیس فراکسیون صنعت حمل و نقل جامع کشور در مجلس شورای اسلامی طی تذکر کتبی به ریاست جمهوری کشور در مخالفت با اجرای تک نرخی شدن بنزین بخصوص برای مناطق فاقد جایگاه CNG از رئیس جمهور خواست تا سهمیه ای را تا زمان راه اندازی جایگاههای CNG به استان سیستان و بلوچستان اختصاص دهد.
سید باقر حسینی در تذکر کتبی به رئیس جمهور افزود: با توجه به تک نرخی شدن بنزین و افزایش قیمت آن ،تکلیف وسائل نقلیه عمومی مانند تاکسی و آژانس ها در استان سیستان و بلوچستان که فاقد جایگاه CNG است ،چه می شود؟
این درحالی است که در چند روز گذشته اعلام شد که مشکل تاکسی داران و آزانس ها حل خواهد شد در حالی که کماکان این مشکل و نارضایتی وجود دارد.
خبرنگار اوشیدا با سید باقر حسینی رئیس فراکسیون صنعت حمل و نقل جامع کشور در گفتگوی پیگیری این موضوع شد.
حسینی با اشاره به مشکلاتی که هم اکنون تاکسی داران با آن مواجه هستند، گفت: آژانس ها و خودروهای عمومی از آنجا که هزینه های جانبی زیادی را متحمل می شوند و همچنین با ادامه این روند کاهش قیمت خودروها در آنها چشمگیر است خواستار لحاظ شدن سهمیه یارانه به این افراد هستیم.
وی افزود: این قشر از جامعه با توجه به اینکه در استان سیستان و بلوچستان و دیگر استانهای که فاقد جایگاه CNG می باشند دولت باید بسته های حمایتی و سهمیه های خاصی را در نظر بگیرد.
رئیس فراکسیون صنعت حمل و نقل جامع کشور با اشاره به اینکه در دیگر کشورها یارانه خاصی به تاکسیداران و خودروهای عمومی تعلق میگیردافزود: اگر دولت در رفع مشکل تاکسی داران و یا وسیله نقلیه عمومی اقدامی انجام ندهد عمده این افراد بیکار خواهند شد.که خود منجر به مشکلات خاص و فراوان خواهد شد.
سید باقر حسینی با اشاره به پیگیری این موضوع گفت: هفته آینده جلسه ای با حضور کلیه نمایندگان شهرها و استانهای که فاقد جایگاه CNG هستند در فراکسیون حمل و نقل در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۶۸۳


ارسال